Названо категорію людей, до якої найчастіше «дотягується» ТЦК

Мобілізація в Україні триває, але, як виявляється, не всі категорії громадян однаково активно потрапляють під її “приціл”. Член Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Сергій Рахманін в інтерв’ю Радіо НВ розповів про серйозну проблему: молодь часто уникає мобілізації, а ТЦК (територіальні центри комплектування) здебільшого мобілізують людей старшого віку. Тож, кого найчастіше “дотягують” до військкоматів та чому так відбувається?

Рахманін підкреслив, що для виконання складних завдань у штурмових, піхотних та інших підрозділах, де найважчі умови служби та найбільші втрати, необхідні молоді військовослужбовці. Проте, навіть після ухвалення закону про мобілізацію та зниження призовного віку до 25 років, середній вік військових у ЗСУ залишається високим.

За його словами, молоді люди неохоче йдуть до армії, адже бояться за своє життя і здоров’я. Їхній страх може бути як обґрунтованим, так і безпідставним, каже нардеп. При цьому він додав, що молоді люди часто бояться серйозних поранень, загибелі, недостатньої підготовки, а також неадекватного командування. Рахманін вважає, що для залучення молоді необхідно працювати над мотивацією.

При цьому нардеп підкреслив, що ТЦК формально виконують свою роль — мобілізують тих, до кого можуть дотягнутися.

“Переважно це ті ж люди 42−45+. А молодих, як не було, так і немає. Порівняно молодих, яких дуже сильно потребують ДШВ, морська піхота, механізовані мотопіхотні бригади, в яких найбільші втрати об’єктивно через те, що переважно вони ведуть бойові дії. Там теж не вистачає молодих, хоча би порівняно молодих людей, які здатні виносити достатньо серйозні навантаження”, — заявив депутат.

Він також зауважив, що мобілізовані у віці 50+ часто стикаються зі значними фізичними труднощами під час тренувань, але іншого вибору наразі немає.

На думку Рахманіна, для вирішення проблеми потрібен системний підхід, який включатиме роботу психологів, соціологів, піарників та медійників, спрямовану на розробку ефективних методів залучення молоді. Також необхідно вдосконалити підготовку військовослужбовців та забезпечити професійну роботу з особовим складом.

За його словами, полковники, які просто сидять за столами і чекають, що молодь сама прийде підписувати контракти, можуть не чекати — цього не станеться.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Дієтологи назвали найгірший гарнір для вечері: а серед українців він один з найулюбленіших

За словами дієтологів, найменш корисним гарніром на вечерю є картопляне пюре. І саме ця ніжна та…

3 години ago

Чи зможуть українці шикувати на старості: як запрацює накопичувальна пенсія

В Україні планують запровадити пенсійну реформу, яка включає накопичувальну систему, базову соціальну допомогу та зміни…

3 години ago

Суперспалах на Сонці, який трапляється раз на століття, вже давно назрів, – учені

Згідно з новим дослідженням, ймовірність того, що потужний сонячний спалах виведе з ладу електромережі та супутники,…

3 години ago

Пенсії на межі зриву: пенсіонерів готують – виплати можуть “випаруватися”

Стійкість пенсій в Україні, особливо в контексті майбутнього скорочення або припинення міжнародної допомоги, залишається серйозною…

3 години ago

Названо 5 марок автомобілів з найнадійнішими двигунами

Хороший автомобіль – це не лише привабливий зовнішній вигляд та адекватний цінник, це також про безпеку та…

3 години ago

Нові правила у мобілізації: кому встановили обмеження

Згідно з новим законом, родичі, які втратили близьких під час бойових дій з 2014 року,…

4 години ago