Мобілізація в Україні триває, але, як виявляється, не всі категорії громадян однаково активно потрапляють під її “приціл”. Член Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Сергій Рахманін в інтерв’ю Радіо НВ розповів про серйозну проблему: молодь часто уникає мобілізації, а ТЦК (територіальні центри комплектування) здебільшого мобілізують людей старшого віку. Тож, кого найчастіше “дотягують” до військкоматів та чому так відбувається?
Рахманін підкреслив, що для виконання складних завдань у штурмових, піхотних та інших підрозділах, де найважчі умови служби та найбільші втрати, необхідні молоді військовослужбовці. Проте, навіть після ухвалення закону про мобілізацію та зниження призовного віку до 25 років, середній вік військових у ЗСУ залишається високим.
За його словами, молоді люди неохоче йдуть до армії, адже бояться за своє життя і здоров’я. Їхній страх може бути як обґрунтованим, так і безпідставним, каже нардеп. При цьому він додав, що молоді люди часто бояться серйозних поранень, загибелі, недостатньої підготовки, а також неадекватного командування. Рахманін вважає, що для залучення молоді необхідно працювати над мотивацією.
При цьому нардеп підкреслив, що ТЦК формально виконують свою роль — мобілізують тих, до кого можуть дотягнутися.
“Переважно це ті ж люди 42−45+. А молодих, як не було, так і немає. Порівняно молодих, яких дуже сильно потребують ДШВ, морська піхота, механізовані мотопіхотні бригади, в яких найбільші втрати об’єктивно через те, що переважно вони ведуть бойові дії. Там теж не вистачає молодих, хоча би порівняно молодих людей, які здатні виносити достатньо серйозні навантаження”, — заявив депутат.
Він також зауважив, що мобілізовані у віці 50+ часто стикаються зі значними фізичними труднощами під час тренувань, але іншого вибору наразі немає.
На думку Рахманіна, для вирішення проблеми потрібен системний підхід, який включатиме роботу психологів, соціологів, піарників та медійників, спрямовану на розробку ефективних методів залучення молоді. Також необхідно вдосконалити підготовку військовослужбовців та забезпечити професійну роботу з особовим складом.
За його словами, полковники, які просто сидять за столами і чекають, що молодь сама прийде підписувати контракти, можуть не чекати — цього не станеться.
На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…
В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…
Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…
Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…
Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…
У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…