Названо категорію людей, до якої найчастіше «дотягується» ТЦК

Мобілізація в Україні триває, але, як виявляється, не всі категорії громадян однаково активно потрапляють під її “приціл”. Член Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Сергій Рахманін в інтерв’ю Радіо НВ розповів про серйозну проблему: молодь часто уникає мобілізації, а ТЦК (територіальні центри комплектування) здебільшого мобілізують людей старшого віку. Тож, кого найчастіше “дотягують” до військкоматів та чому так відбувається?

Рахманін підкреслив, що для виконання складних завдань у штурмових, піхотних та інших підрозділах, де найважчі умови служби та найбільші втрати, необхідні молоді військовослужбовці. Проте, навіть після ухвалення закону про мобілізацію та зниження призовного віку до 25 років, середній вік військових у ЗСУ залишається високим.

За його словами, молоді люди неохоче йдуть до армії, адже бояться за своє життя і здоров’я. Їхній страх може бути як обґрунтованим, так і безпідставним, каже нардеп. При цьому він додав, що молоді люди часто бояться серйозних поранень, загибелі, недостатньої підготовки, а також неадекватного командування. Рахманін вважає, що для залучення молоді необхідно працювати над мотивацією.

При цьому нардеп підкреслив, що ТЦК формально виконують свою роль — мобілізують тих, до кого можуть дотягнутися.

“Переважно це ті ж люди 42−45+. А молодих, як не було, так і немає. Порівняно молодих, яких дуже сильно потребують ДШВ, морська піхота, механізовані мотопіхотні бригади, в яких найбільші втрати об’єктивно через те, що переважно вони ведуть бойові дії. Там теж не вистачає молодих, хоча би порівняно молодих людей, які здатні виносити достатньо серйозні навантаження”, — заявив депутат.

Він також зауважив, що мобілізовані у віці 50+ часто стикаються зі значними фізичними труднощами під час тренувань, але іншого вибору наразі немає.

На думку Рахманіна, для вирішення проблеми потрібен системний підхід, який включатиме роботу психологів, соціологів, піарників та медійників, спрямовану на розробку ефективних методів залучення молоді. Також необхідно вдосконалити підготовку військовослужбовців та забезпечити професійну роботу з особовим складом.

За його словами, полковники, які просто сидять за столами і чекають, що молодь сама прийде підписувати контракти, можуть не чекати — цього не станеться.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

У Києві запустили нову міні-електростанцію: чи зменшиться кількість відключень світла

У Києві з'явилася перша міні-електростанція – газопоршнева установка потужністю 1,5 МВт. Вона виробляє і електрику,…

6 хв. ago

Казахстан планує засекретити відомості про здоров’я та особисте життя Назарбаєва

Казахстан 12 грудня у двох читаннях у сенаті схвалив законопроєкт, згідно з яким відомості про стан здоров'я…

9 хв. ago

Скільки потрібно заробляти, щоб отримати бронювання від мобілізації – відповідь адвоката

В Україні змінилися правила бронювання. Щоб отримати бронь, військовозобов'язаний повинен отримувати певний рівень заробітної плати. Про це розповів юрист Владислав…

12 хв. ago

Електроенергію продають у 5-6 разів дорожче: нардеп розкрив, як наживаються на українцях

Ситуація на енергоринку України викликає чимало запитань і занепокоєння. За словами Олексія Кучеренка, першого заступника…

14 хв. ago

На Марс за пару місяців: як ядерний двигун змінить космічні місії

Американські компанії Ad Astra та SpaceNukes об’єднали зусилля для створення нового ядерного електродвигуна, який може…

16 хв. ago

Газа взимку не буде: відключати почнуть не лише світло

Останнім часом дедалі більше зростає стурбованість з приводу можливих перебоїв у подачі газу для деяких…

19 хв. ago