Українцям продають іграшкові “Шахеди”: військові та психологи у шоці

У той час як українці переживають нові хвилі атак дронів, в інтернеті з’являються досить незвичайні товари – іграшкові версії тих самих “Шахедів”.

Деякі магазини пропонують їх у вигляді святкових піньят, які можна наповнити солодощами та розбити, щоб отримати “призи”. Зустрічаються також дитячі конструктори з дронами, зенітками та мініатюрними солдатами ЗСУ. Продавці оцінюють такі піньяти приблизно в тисячу гривень, хоча їх вже складно знайти.

Ця бізнес-ініціатива викликала неоднозначну реакцію серед українців. Досвідчені військові та психологи бачать у ній певні ризики.

Психолог Ольга Плетка, наприклад, вважає, що для багатьох іграшкові “Шахеди” – це, швидше, нагадування про загрозу, ніж елемент веселощів. хто втратив близьких через справжні дрони.

“У нас йде війна, зараз давати дітям іграшки-шахеди – це жорстоко і жорстко. Ми травмовані війною і для нас це зараз реальна загроза. Наша психіка зараз пручається, захищається, тому не хоче бачити цього навіть у іграшковому варіанті”, – говорить Плетка.

Психолог додає, що для маленьких дітей така іграшка може виявитися не просто незрозумілою, а й небезпечною. Коли дорослим може нагадувати у тому, що “ми боїмося , діти можуть сприйняти її зовсім інакше.

Військові фахівці підтримують цю думку: дошкільнята ще не розуміють різниці між іграшкою та справжньою загрозою, і якщо вони звикнуть бачити дрони як забаву, це може підірвати їхню пильність у майбутньому.

“Треба чітко розділити, що є іграшки, за допомогою яких діти можуть чомусь навчитися, і іграшки для дорослих. Останнє – це гра на смертях, м’яко кажучи, недоречна гра. Виробники пропонують направити свою лють на знищення такого “Шахеда”

Досвідчені військові з Повітряних сил ЗСУ, коментуючи такі іграшки, заявляють, що в них немає однозначної позиції з цього приводу. Шахедами” – справа інша: тут простежується комерційний інтерес.

“Можна сказати, що на війні намагаються заробити не лише корупціонери, а й деякі підприємці”, – заявляють військові.

Фахівці з безпеки нагадують, що дітям молодшого віку не варто давати до рук макети вибухонебезпечних предметів, навіть іграшкові. Вони попереджають: звикання до таких макетів може послабити страх перед загрозою.

Поки такі “Шахеди” залишаються на полицях деяких інтернет-магазинів, фахівці закликають батьків виважено ставитись до подібних іграшок та пояснювати дітям їхній реальний зміст.

Романчук Микола

Recent Posts

На монетах можна розбагатіти: які копійки оцінюються майже у 40 000 грн

Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…

5 хв. ago

Від фалоса до “гівенця” за 200 тисяч доларів: 5 найгірших пам’ятників світу

Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…

17 хв. ago

Мільйонерка з МСЕК розплакалась під час апеляції: що вирішив суд

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…

26 хв. ago

Пісторіус відмовився балотуватися на посаду канцлера Німеччини

Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…

37 хв. ago

Видаляли здорові зуби заради стилю: ритуал тайванців, від якого мороз по шкірі

Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…

46 хв. ago

Виїзд за кордон у грудні: що зміниться для українців та кому дадуть зелене світло

В умовах воєнного стану в Україні чоловікам віком від 18 до 60 років, як правило,…

58 хв. ago