Українцям продають іграшкові “Шахеди”: військові та психологи у шоці

У той час як українці переживають нові хвилі атак дронів, в інтернеті з’являються досить незвичайні товари – іграшкові версії тих самих “Шахедів”.

Деякі магазини пропонують їх у вигляді святкових піньят, які можна наповнити солодощами та розбити, щоб отримати “призи”. Зустрічаються також дитячі конструктори з дронами, зенітками та мініатюрними солдатами ЗСУ. Продавці оцінюють такі піньяти приблизно в тисячу гривень, хоча їх вже складно знайти.

Ця бізнес-ініціатива викликала неоднозначну реакцію серед українців. Досвідчені військові та психологи бачать у ній певні ризики.

Психолог Ольга Плетка, наприклад, вважає, що для багатьох іграшкові “Шахеди” – це, швидше, нагадування про загрозу, ніж елемент веселощів. хто втратив близьких через справжні дрони.

“У нас йде війна, зараз давати дітям іграшки-шахеди – це жорстоко і жорстко. Ми травмовані війною і для нас це зараз реальна загроза. Наша психіка зараз пручається, захищається, тому не хоче бачити цього навіть у іграшковому варіанті”, – говорить Плетка.

Психолог додає, що для маленьких дітей така іграшка може виявитися не просто незрозумілою, а й небезпечною. Коли дорослим може нагадувати у тому, що “ми боїмося , діти можуть сприйняти її зовсім інакше.

Військові фахівці підтримують цю думку: дошкільнята ще не розуміють різниці між іграшкою та справжньою загрозою, і якщо вони звикнуть бачити дрони як забаву, це може підірвати їхню пильність у майбутньому.

“Треба чітко розділити, що є іграшки, за допомогою яких діти можуть чомусь навчитися, і іграшки для дорослих. Останнє – це гра на смертях, м’яко кажучи, недоречна гра. Виробники пропонують направити свою лють на знищення такого “Шахеда”

Досвідчені військові з Повітряних сил ЗСУ, коментуючи такі іграшки, заявляють, що в них немає однозначної позиції з цього приводу. Шахедами” – справа інша: тут простежується комерційний інтерес.

“Можна сказати, що на війні намагаються заробити не лише корупціонери, а й деякі підприємці”, – заявляють військові.

Фахівці з безпеки нагадують, що дітям молодшого віку не варто давати до рук макети вибухонебезпечних предметів, навіть іграшкові. Вони попереджають: звикання до таких макетів може послабити страх перед загрозою.

Поки такі “Шахеди” залишаються на полицях деяких інтернет-магазинів, фахівці закликають батьків виважено ставитись до подібних іграшок та пояснювати дітям їхній реальний зміст.

Романчук Микола

Recent Posts

Чи перероджується душа людини після смерті

Питання про те, що відбувається з душею після смерті, хвилює людство з найдавніших часів. У…

5 години ago

Епігенетик назвав звички українців, які скорочують життя

Керівник Лабораторії епігенетики Інституту геронтології імені Дмитра Чеботарьова НАМН України, кандидат біологічних наук Дмитро Краснєнков…

5 години ago

Ухилянтам не сховатися: ТЦК готують нові жорсткі обмеження

Як стало відомо, план мобілізації контрактників віком 18–24 роки провалився з тріском — замість очікуваних…

5 години ago

“Я б не чіпала її”: у США знайшли мотрошну рибу з сутінкової зони океану (фото)

На пляжі в штаті Орегон (США) знайшли моторошну рибу із глибин так званої "сутінкової зони" океану. Виявлений…

5 години ago

Що буде з доларом в найближчі місяці: компанія Goldman Sachs дала прогноз

Goldman Sachs попереджає, що долар може впасти, оскільки агресивні тарифи та уповільнення зростання США підривають довіру інвесторів…

5 години ago

Одна з країн штрафуватиме та заарештовуватиме за ходу «Безсмертного полку»

Влада Казахстану заборонила проводити ходи "Безсмертний полк" на 9 травня, звернули увагу росЗМІ. Причиною назвали…

5 години ago