В Україні готуються до змін у вартості вищої освіти. Заступник міністра освіти і науки Михайло Вінницький вважає, що час підвищити плату за навчання, щоб поліпшити якість викладання та збільшити зарплати викладачів. Про це Вінницький розповів у подкасті «Дофамін для освіти», наголошуючи на необхідності реформ.
За його словами, нинішня вартість вищої освіти в Україні, яка в середньому складає близько 1000 євро на рік (приблизно 47 тисяч гривень), є занадто низькою, щоб забезпечити високі стандарти. Для порівняння, у деяких країнах Європи, зокрема у Румунії та Болгарії, вартість навчання стартує від 3000 євро, а в Німеччині — від 6000 євро. Натомість в Україні, як зазначає Вінницький, у багатьох приватних закладах ціни можуть сягати всього 650 євро, що, на його думку, робить освіту формальною купівлею диплома.
Задля покращення ситуації Вінницький пропонує запровадити систему спільного фінансування, де витрати на освіту розділяються між державою та приватними структурами. Він пояснив, що це допоможе зменшити навантаження на державний бюджет, водночас підвищуючи фінансування освітніх закладів.
Також передбачено систему грантів для підтримки студентів, які можуть зіштовхнутися зі зростанням цін на навчання. Вінницький розуміє, що перехід до нової моделі фінансування не буде миттєвим, однак впевнений, що такі кроки необхідні для підвищення якості освіти і кращого фінансування праці викладачів.
За даними Sinoptik.ua, погода на вихідні в Україні всім переконливо покаже, що зима близько. У…
Найбільш ефективний спосіб позбутися другого підборіддя – це знизити кількість жиру в організмі, іншими словами, схуднути.…
Перемога Дональда Трампа на виборах у США та відправлення солдатів КНДР до РФ змінили думку Джо Байдена…
Коронація Чарльза III у травні 2023 року коштувала британським платникам податків щонайменше 86 млн євро.…
Російське командування надає перевагу швидкому набору новобранців замість їх якісної підготовки. Це ж стосується і…
Водіям розповіли, що означає новий знак у Австрії – білі кола на дорозі. Про це повідомив Telegrafi. В…