11 жовтня, після виступу гурту “Океан Ельзи” біля Палацу спорту в Києві, правоохоронці та представники територіальних центрів комплектування (ТЦК) провели масову перевірку документів у чоловіків. Деяких з них було затримано. Ця подія викликала резонанс як серед громадськості, так і серед військових на передовій.
Лейтенант Збройних Сил України з позивним “Алекс” охарактеризував події як “чорний день для ухилянтів”. Він заявив: “Схоже, сьогодні просто чорний день для тих, хто уникає служби. Якщо почнуть роздавати повістки мажорам — побриюся під нуль”.
Під час перевірки натовп скандував “Ганьба” та “Відпустіть” на адресу військових і правоохоронців. Це викликало обурення у медикині ЗСУ та керівниці медичної служби підрозділу “Вовки Да Вінчі” Аліни Михайлової. “Це ті самі люди, які у 2022 році кричали ‘сонечки, зайчики, врятуйте нас від росіян’, а в 2024-му вже скандують ‘Ганьба поліції’?” — зауважила вона.
Станіслав Бунятов, боєць 24-ї окремої штурмової бригади з позивним “Осман”, у своєму телеграм-каналі “Говорить Снайпер” порадив українцям самостійно обирати підрозділи для служби, щоб уникнути подібних ситуацій. “Розумію тих, хто боїться воювати, але без людей неможливо вести бойові дії. Як командир, роблю все для збереження особового складу та їхнього забезпечення. Порада така ж, як і два роки тому: готуйтесь та обирайте підрозділ самі. Зараз є дійсно круті бригади з широким спектром посад”, — написав він.
Військовий з позивним “Балу” висловив обурення з приводу критики на адресу Святослава Вакарчука, яка з’явилася після інциденту. “Невже від героя і кумира до негативу лише один крок? Якщо ви не розумієте, що в країні війна і у вас проблеми з документами, то це ваша відповідальність, а не людини, яка є кумиром більшості українців ще з 2014 року”, — зазначив він.
Інші військові також висловили незадоволення поведінкою чоловіків біля Палацу спорту. Колишній військовослужбовець 93-ї бригади Артем запитав: “Якби прийшли вороги, ви б теж кричали ‘ганьба’?” Він додав: “Розумію, що страшно, так буває. Але не варто ганьбитися. Якщо ти три роки ховався і тебе затримали, будь чоловіком: підніми голову і йди вперед. Ніхто не відправить тебе під кулі в перший же день”.
Події біля Палацу спорту стали відображенням глибших суспільних суперечностей щодо мобілізації та участі в обороні країни. Військові закликають до відповідальності та свідомого вибору кожного громадянина в цей критичний для України час.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…