Українець у складі групи хакерів завдав збитків компанії у Норвегії майже на 9 млн євро

Група міжнародних хакерів, до якої входили українці, атакувала норвезьку металургійну компанію, використовуючи шкідливе програмне забезпечення. Через тимчасове зупинення діяльності підприємство зазнало збитків на 8,9 млн євро.

Як повідомили в Офісі генпрокурора України, до суду направлено обвинувальний акт по цьому епізоду в кримінальному провадженні щодо хакерської діяльності організованої злочинної групи.

Загалом в рамках кримінального провадження розслідуються факти атак хакерської групи на компанії у Франції, Норвегії, Німеччині, Нідерландах, Канади та США, починаючи від 2018 року.

За кілька років злочинної діяльності вони зашифрували понад 1000 серверів світових підприємств та спричинили збитків на суму понад 3 млрд грн в перерахунку на національну валюту.

Як встановлено слідством хакери зламували облікові записи працівників підприємства, використовуючи інформацію з відкритих джерел та методи соціальної інженерії. З привласнених акаунтів хакери розповсюджували шкідливий програмний код у корпоративній екосистемі, отримували доступ до серверів та викрадали з них інформацію.

Після цього дані на комп’ютерах зашифровували і вони і ставали непридатними для використання. За дешифрування інформації члени міжнародної хакерської групи вимагали мільйонні виплати у криптовалюті.

У випадку із норвезькою металургійною компанією хакери, використовуючи програму-вимагач, заблокували сервери підприємства та вимагали за дешифрування вірусу 2500 біткоїнів, що еквівалентно 348 млн грн.

Розслідування проводилося українськими правоохоронцями за участі іноземних колег об’єднаної слідчої групи JIT з Норвегії, Нідерландів та Франції, а також правоохоронців з Німеччини та Федерального бюро розслідувань США, спеціалістів з Європолу та Євроюсту.

Одного із учасників злочинної групи судитимуть за несанкціоноване втручання в роботу інформаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж; створення з метою протиправного використання шкідливих програмних чи технічних засобів та вимагання (ч. 2 ст. 361, ч. 2 ст. 361-1, ч. 4 ст. 189 КК України).

Ще двох учасників хакерської групи оголошено в державний та міжнародний розшук.

Коломієць Надія

Recent Posts

Зарплати стрімко підуть униз: як нові податки змінять життя українців

Верховна Рада ухвалила закон, який значно підвищує податки, викликавши палкі дебати серед керівників бізнесу та…

1 хв. ago

Індія опинилася в трійці найбільших постачальників заборонених технологій для РФ – Bloomberg

Індія наростила постачання до Росії обмежених критично важливих технологій, які підпадають під західні санкції. Експорт Індії для…

6 хв. ago

Військові навчання поблизу Курильських островів: РФ пригрозила Японії наслідками

Міністерство закордонних справ Російської Федерації висловило протест посольству Японії у Москві через заплановані спільні військові навчання японських…

9 хв. ago

Дощі, грози та осінній холод: синоптик розказав, де в Україні зіпсується погода

На вихідних, 12 та 13 жовтня, по всій Україні пройдуть дощі, а температура суттєво знизиться. Про це…

30 хв. ago

“Критична ситуація”: мер міста у Німеччині відмовляється реєструвати біженців із України

У німецькому курортному місті Бад-Грісбах, що розташоване у Баварії, місцевий мер Юрген Фундке видав розпорядження…

32 хв. ago

Українці накинулися на Океан Ельзи після “бусифікації” на виході з концерту в Києві

П’ятничний вечір 11 жовтня завершився неочікуваною хвилею обурення для фанатів Океан Ельзи. Після закінчення їхнього…

37 хв. ago