Українець у складі групи хакерів завдав збитків компанії у Норвегії майже на 9 млн євро

Група міжнародних хакерів, до якої входили українці, атакувала норвезьку металургійну компанію, використовуючи шкідливе програмне забезпечення. Через тимчасове зупинення діяльності підприємство зазнало збитків на 8,9 млн євро.

Як повідомили в Офісі генпрокурора України, до суду направлено обвинувальний акт по цьому епізоду в кримінальному провадженні щодо хакерської діяльності організованої злочинної групи.

Загалом в рамках кримінального провадження розслідуються факти атак хакерської групи на компанії у Франції, Норвегії, Німеччині, Нідерландах, Канади та США, починаючи від 2018 року.

За кілька років злочинної діяльності вони зашифрували понад 1000 серверів світових підприємств та спричинили збитків на суму понад 3 млрд грн в перерахунку на національну валюту.

Як встановлено слідством хакери зламували облікові записи працівників підприємства, використовуючи інформацію з відкритих джерел та методи соціальної інженерії. З привласнених акаунтів хакери розповсюджували шкідливий програмний код у корпоративній екосистемі, отримували доступ до серверів та викрадали з них інформацію.

Після цього дані на комп’ютерах зашифровували і вони і ставали непридатними для використання. За дешифрування інформації члени міжнародної хакерської групи вимагали мільйонні виплати у криптовалюті.

У випадку із норвезькою металургійною компанією хакери, використовуючи програму-вимагач, заблокували сервери підприємства та вимагали за дешифрування вірусу 2500 біткоїнів, що еквівалентно 348 млн грн.

Розслідування проводилося українськими правоохоронцями за участі іноземних колег об’єднаної слідчої групи JIT з Норвегії, Нідерландів та Франції, а також правоохоронців з Німеччини та Федерального бюро розслідувань США, спеціалістів з Європолу та Євроюсту.

Одного із учасників злочинної групи судитимуть за несанкціоноване втручання в роботу інформаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж; створення з метою протиправного використання шкідливих програмних чи технічних засобів та вимагання (ч. 2 ст. 361, ч. 2 ст. 361-1, ч. 4 ст. 189 КК України).

Ще двох учасників хакерської групи оголошено в державний та міжнародний розшук.

Коломієць Надія

Recent Posts

«Вила від болю»: акула напала на росіянку перед натовпом туристів на Мальдівах

Акула напала на росіянку під час популярної екскурсії. Росіянка з Москви постраждала внаслідок нападу акули під час…

4 хв. ago

Погрожує трунами: Медведєв лютує через переговори у Парижі

Росія намагається поповнити свою армію охочими воювати проти України. Як зазначають українські посадовці, попри мирну…

13 хв. ago

У Росії “Талібан” виключили зі списку терористичних організацій

Верховний суд Росії скасував заборону на в'їзд до країни правлячого в Афганістані угруповання "Талібан". Понад два десятиліття…

21 хв. ago

Українцям погрожують 90-ми: воду можуть давати по годинах

Українцям знову загрожує життя за графіком - водоканали попереджають про можливі обмеження подачі води. Усе…

28 хв. ago

Загадкові гачки в авто: для чого вони насправді потрібні

У салоні більшості автомобілів є не лише ручки над дверима, а й маленькі гачки під ними. Багато водіїв навіть не помічають їх, але…

37 хв. ago

В Україні знайшли депутата з Росії, який всю війну працює віддалено

Чинний депутат однієї з районних рад у Росії вже три роки працює віддалено, фізично перебуваючи в Україні.…

46 хв. ago