Нові подробиці скандалу з головою Хмельницької МСЕК: син Тетяни Крупи залишив посаду

Син голови Хмельницької медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) Тетяни Крупи, яка опинилася в центрі корупційного скандалу, подав у відставку. Олександр Крупа займав посаду начальника управління Пенсійного фонду України (ПФУ) в Хмельницькій області. Про це повідомляє Suspilne.media.

10 жовтня Олександр Крупа звільнився за власним бажанням. Тимчасово виконуючою обов’язки начальника управління призначено першу заступницю Марію Квятківську.

Передісторія скандалу з Тетяною Крупою

3 та 4 жовтня правоохоронні органи провели обшуки в робочому кабінеті та помешканні Тетяни Крупи. У ході слідчих дій було виявлено 100 тисяч доларів США, стопки підроблених медичних документів, а також списки чоловіків призовного віку з фіктивними діагнозами, які, ймовірно, використовувалися для ухилення від мобілізації.

Крім того, Державне бюро розслідувань (ДБР) вилучило майже 5,24 мільйона доларів США, 300 тисяч євро та понад 5 мільйонів гривень. Також було знайдено брендові прикраси та коштовності. Гроші були заховані у різних місцях квартири — в шафах, ящиках та навіть у нішах. Вилучені документи свідчать про можливу незаконну діяльність та відмивання коштів через різні бізнес-проєкти.

Під час обшуків Тетяна Крупа намагалася позбутися частини готівки, викинувши дві сумки з півмільйоном доларів через вікно.

Подальші дії правоохоронців

5 жовтня ДБР затримало Тетяну Крупу та оголосило їй про підозру. 7 жовтня Печерський районний суд міста Києва обрав запобіжний захід для неї у вигляді тримання під вартою на 60 діб з можливістю внесення застави у розмірі 500 мільйонів гривень.

Реакція суспільства та влади

Скандал викликав широкий резонанс у суспільстві, піднімаючи питання про масштаби корупції у сфері медико-соціальної експертизи та можливість ухилення від військової служби за допомогою підроблених документів. Звільнення Олександра Крупи з посади начальника обласного управління ПФУ додає нових штрихів до цієї резонансної справи.

Експерти наголошують на необхідності проведення ретельного розслідування та притягнення до відповідальності всіх причетних осіб. Влада, зі свого боку, обіцяє посилити контроль та запровадити заходи для запобігання подібним зловживанням у майбутньому.

Контекст подій

Ця ситуація висвітлює глибші проблеми в системі медико-соціальної експертизи в Україні. Питання корупції та незаконного збагачення на тлі військових дій в країні викликають особливе занепокоєння. Громадськість очікує на прозоре розслідування та справедливе правосуддя, яке стане прикладом нетерпимості до корупційних схем на всіх рівнях державної влади.

Коломієць Надія

Recent Posts

“Стосується тільки Путіна”: Зеленський і РНБО не забороняли переговори з Росією, — Єрмак (відео)

Президент Володимир Зеленський і Рада національної безпеки і оборони України не забороняли переговори з Росією.…

14 хв. ago

Магнітні бурі в Україні: розклад небезпечних періодів на тиждень

11 та 12 жовтня мешканці планети зіткнулися зі значними магнітними бурями, які досягли індексу K-9 та…

17 хв. ago

“Згоріла” зсередини: жінка поділилася, що пережила після удару блискавки

Жінка згадала жахливий момент, коли вона "згоріла" зсередини після удару блискавки. Таліта Тейшейра Паділла вигулювала свого…

34 хв. ago

За світло заплатите вдвічі більше, якщо не зробите це негайно: енергетики попередили

Українці, готуйтеся до нових сюрпризів у платіжках за електроенергію. Енергетики попереджають: якщо ви не оберете…

42 хв. ago

Обмеження на карткові перекази: Нацбанк закручує гайки ще тугіше — що очікує українців

З 1 жовтня 2024 року по 31 березня 2025 року Національний банк України вирішив, що…

52 хв. ago

Тепер ТЦК знайде кожного? Як “відстежуватимуть”

В Україні впроваджено нову систему для посилення контролю за виконанням військового обов'язку. Ця ініціатива дозволяє…

58 хв. ago