Нові подробиці скандалу з головою Хмельницької МСЕК: син Тетяни Крупи залишив посаду

Син голови Хмельницької медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) Тетяни Крупи, яка опинилася в центрі корупційного скандалу, подав у відставку. Олександр Крупа займав посаду начальника управління Пенсійного фонду України (ПФУ) в Хмельницькій області. Про це повідомляє Suspilne.media.

10 жовтня Олександр Крупа звільнився за власним бажанням. Тимчасово виконуючою обов’язки начальника управління призначено першу заступницю Марію Квятківську.

Передісторія скандалу з Тетяною Крупою

3 та 4 жовтня правоохоронні органи провели обшуки в робочому кабінеті та помешканні Тетяни Крупи. У ході слідчих дій було виявлено 100 тисяч доларів США, стопки підроблених медичних документів, а також списки чоловіків призовного віку з фіктивними діагнозами, які, ймовірно, використовувалися для ухилення від мобілізації.

Крім того, Державне бюро розслідувань (ДБР) вилучило майже 5,24 мільйона доларів США, 300 тисяч євро та понад 5 мільйонів гривень. Також було знайдено брендові прикраси та коштовності. Гроші були заховані у різних місцях квартири — в шафах, ящиках та навіть у нішах. Вилучені документи свідчать про можливу незаконну діяльність та відмивання коштів через різні бізнес-проєкти.

Під час обшуків Тетяна Крупа намагалася позбутися частини готівки, викинувши дві сумки з півмільйоном доларів через вікно.

Подальші дії правоохоронців

5 жовтня ДБР затримало Тетяну Крупу та оголосило їй про підозру. 7 жовтня Печерський районний суд міста Києва обрав запобіжний захід для неї у вигляді тримання під вартою на 60 діб з можливістю внесення застави у розмірі 500 мільйонів гривень.

Реакція суспільства та влади

Скандал викликав широкий резонанс у суспільстві, піднімаючи питання про масштаби корупції у сфері медико-соціальної експертизи та можливість ухилення від військової служби за допомогою підроблених документів. Звільнення Олександра Крупи з посади начальника обласного управління ПФУ додає нових штрихів до цієї резонансної справи.

Експерти наголошують на необхідності проведення ретельного розслідування та притягнення до відповідальності всіх причетних осіб. Влада, зі свого боку, обіцяє посилити контроль та запровадити заходи для запобігання подібним зловживанням у майбутньому.

Контекст подій

Ця ситуація висвітлює глибші проблеми в системі медико-соціальної експертизи в Україні. Питання корупції та незаконного збагачення на тлі військових дій в країні викликають особливе занепокоєння. Громадськість очікує на прозоре розслідування та справедливе правосуддя, яке стане прикладом нетерпимості до корупційних схем на всіх рівнях державної влади.

Коломієць Надія

Recent Posts

Що залишиться від столиці, якщо Путін влупить “Орешником” по Хрещатику

Один удар гіперзвуковою балістичною ракетою "Орешник" з ядерним зарядом здатний повністю знищити Київ. З такою…

5 хв. ago

Призначення пенсії за віком: скільки потрібно мати стажу у 2024 році

Попри війну, яку розпочала Росія, українці продовжують отримувати пенсії та звертатися за їх призначенням. Кожного року в…

10 хв. ago

«А чи живий Путін?»: на відео з бункера виявили дивні моменти

Путін записав відеозвернення про «Орешник» з того ж бункера, що й запис від 24 лютого…

30 хв. ago

Прогноз погоди на вихідні 23–24 листопада: Україну заллє дощами та засипле снігом

За даними Sinoptik.ua, погода на вихідні в Україні всім переконливо покаже, що зима близько. У…

48 хв. ago

Назвали найефективніший спосіб позбутися другого підборіддя

Найбільш ефективний спосіб позбутися другого підборіддя – це знизити кількість жиру в організмі, іншими словами, схуднути.…

55 хв. ago

Чому Байден дозволив удари далекобійною зброєю по РФ: Reuters дало відповідь

Перемога Дональда Трампа на виборах у США та відправлення солдатів КНДР до РФ змінили думку Джо Байдена…

1 годину ago