Інвалідність встановлюватимуть по-новому: у МОЗ запустять кардинальні зміни

МОЗ розпочало реалізацію масштабної реформи системи медико-соціальної експертизи (МСЕК), яка має повністю трансформувати існуючий підхід.

Ключовою метою реформи є максимальна соціальна інтеграція людей з інвалідністю та створення умов для їхнього активного життя та працевлаштування.

МОЗ розробило законопроект, який передбачає зміни у медичній частині експертизи, за якої людина може отримати інвалідність. Цей законопроект також вносить зміни до 27 законів та кодексів України.

Реформа передбачає перенесення експертизи на визначення інвалідності до кластерних та надкластерних лікарень. У МОЗ вважають, що це підвищить доступність послуги та покращить якісний склад експертних комісій. Велика увага приділяється цифровізації процесу та використанню електронної системи охорони здоров’я (ЄСОЗ) під час прийняття рішень. Це має стати антикорупційним механізмом цієї процедури та зробити процес прозорішим, заснованим на фактичних медичних даних пацієнта.

Направити українців на експертизу матимуть змогу сімейні лікарі. Для цього більше не потрібно буде отримувати рішення лікарсько-консультативної комісії. Напрямок буде здійснюватися на підставі чітких критеріїв із підтвердженням через електронну систему.

Кошти на експертизу виділятимуться через окрему бюджетну програму, а Національна служба здоров’я України оплачуватиме кожну проведену оцінку.

При цьому наголошується, що реформа не торкнеться існуючого статусу осіб з інвалідністю та процес визначення груп інвалідності.

“Соціальні гарантії для людей з інвалідністю залишаться незмінними як процедура проведення медико-соціальної експертизи для дітей”, – йдеться в повідомленні.

Повну реалізацію реформи заплановано на 2025 рік.

Романчук Микола

Recent Posts

У Міносвіти зробили тривожну заяву щодо виїзду старшокласників за кордон: у чому причина

У пʼятницю, 11 жовтня, міністр освіти і науки України Оксен Лісовий поскаржився, що в 10-11…

6 хв. ago

До майже 27 тис. грн можуть отримати військові, але є одна умова

Військові в Україні мають право на одноразові грошові допомоги за різних обставин. Одна з таких…

14 хв. ago

Як прати замшеві кросівки: поради, які врятують ваше взуття

Взуття з замші не припиняє втрачати популярності. Ба більше, цієї осені замша утверджується як ключовий тренд сезону.…

23 хв. ago

Депресія, тривога і страх: коли варто звернутися по допомогу та як знайти свого фахівця

Війна вплинула на ментальне здоров'я українців. Хронічна втома, тривожні розклади та депресія – лише невеликий перелік того,…

32 хв. ago

Виїзд за кордон під час воєнного стану: юристи розказали, хто з чоловіків має на це право

У разі супроводу особи, яка потребує постійного догляду, одним із членів сімʼї першого ступеня споріднення, документом,…

40 хв. ago

Як економити електроенергію вдома: дієві способи

Споживання електроенергії в Україні останніми роками стрімко зросло. Водночас зросла і вартість ресурсу – аж на 600%. Тому питання…

47 хв. ago