Безквитковий проїзд в Україні є адміністративним правопорушенням, за яке передбачена фінансова відповідальність. Розмір штрафу залежить від виду транспорту та встановлюється законодавством. Про це пише РБК.
Хто має право штрафувати?
Як правило, контролювати оплату проїзду та накладати штрафи мають право спеціально уповноважені особи – контролери. Контролери повинні мати при собі службове посвідчення, яке вони зобов’язані пред’явити пасажиру за вимогою. При накладенні штрафу контролер зобов’язаний видати квитанцію встановленого зразка, яка підтверджує факт оплати.
Розмір штрафу за різні види транспорту:
Відповідно до статті 135 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП):
Що робити, якщо вас оштрафували за безквитковий проїзд?
Вимагайте пред’явити службове посвідчення уконтролера. Після сплати штрафу вимагайте видати квитанцію. Якщо ви вважаєте, що штраф накладено незаконно, ви маєте право оскаржити це рішення в судовому порядку.
Щоб уникнути неприємностей та фінансових втрат, рекомендується завжди мати при собі квиток на проїзд та оплачувати його належним чином.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…