Безквитковий проїзд в Україні є адміністративним правопорушенням, за яке передбачена фінансова відповідальність. Розмір штрафу залежить від виду транспорту та встановлюється законодавством. Про це пише РБК.
Хто має право штрафувати?
Як правило, контролювати оплату проїзду та накладати штрафи мають право спеціально уповноважені особи – контролери. Контролери повинні мати при собі службове посвідчення, яке вони зобов’язані пред’явити пасажиру за вимогою. При накладенні штрафу контролер зобов’язаний видати квитанцію встановленого зразка, яка підтверджує факт оплати.
Розмір штрафу за різні види транспорту:
Відповідно до статті 135 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП):
Що робити, якщо вас оштрафували за безквитковий проїзд?
Вимагайте пред’явити службове посвідчення уконтролера. Після сплати штрафу вимагайте видати квитанцію. Якщо ви вважаєте, що штраф накладено незаконно, ви маєте право оскаржити це рішення в судовому порядку.
Щоб уникнути неприємностей та фінансових втрат, рекомендується завжди мати при собі квиток на проїзд та оплачувати його належним чином.
Україна без підтримки США та НАТО не зможе зберегти свою незалежність після нападу Росії. Таку думку висловила колишня…
На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…
В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…
Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…
Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…
Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…