Що буде, якщо не сплатити штраф від ТЦК вчасно: пояснення адвоката

Українські чоловіки можуть заплатити штраф у розмірі 17 тисяч гривень за порушення правил військового обліку або мобілізаційного законодавства, заявив адвокат Роман Кичко. Але, за його словами, якщо ця сума раніше становила 1500 грн, то зараз її можуть подвоїти до 34 тисяч, якщо вчасно не сплатити штраф протягом 15 днів.

Усе через нову частину статей “210” і “210-1”, стверджує адвокат в інтерв’ю “Українському радіо“. Там зазначено, що в умовах особливого періоду сума штрафу збільшується. Кичко наголосив, що людина може і не знати, що на неї наклали штраф, не сплатити його протягом двох тижнів, і після цього ТЦК передає матеріали про адміністративне стягнення до виконавчої служби. Згідно з його заявами, така система працює і з порушенням ПДР.

Крім того, Кичко зазначив, що посадова особа ТЦК має конкретно вказати, через що саме на того чи іншого українця було накладено штраф, із посиланням на пункт, статтю.

“Якщо ми беремо статтю про порушення правил військового обліку, то таких правил багато. Не може бути загальної фрази “штраф за порушення правил військового обліку”, це незаконно. Має бути конкретне правило з посиланням на пункт, статтю тощо. У зв’язку з тим, що правил військового обліку багато, і кожна постанова стосується порушення іншого правила військового обліку, то штрафів може бути кілька. Постанови окремі і за окремою процедурою в разі несплати штрафу – вони направляються виконавцю, тому штрафи будуть окремими. Їх може зібратися 5-6, наприклад”, – повідомив адвокат.

Також адвокат нагадав, що деяких військовозобов’язаних штрафували після оновлення даних, зокрема, в електронних реєстрах. Вимогу закону було встановлено з 16 травня, а працівники ТЦК намагаються оштрафувати людину за те, що було скоєно до 16.05.

“Поширені випадки, коли ТЦК намагається штрафувати за новим розміром штрафу за те, що людина не стала на облік. Незважаючи на те, що цифра 17 тисяч з’явилася після 16 травня, вони штрафують за порушення, вчинене до цієї дати. А це незаконно, тому що загальні норми Кодексу про адміністративні правопорушення говорять про те, що не можуть застосовуватися ті норми, які погіршують становище особи”, – додав Кичко.

Романчук Микола

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

5 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

5 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

5 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

5 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

5 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

5 години ago