«Чоловіки призовного віку згодні брати під опіку будь-яку дитину» – директорка центру соцслужб

На Київщині спостерігається значне збільшення кількості чоловіків призовного віку, які виявляють бажання взяти під опіку дітей. Про це в інтерв’ю «Главкому» повідомила директорка Київського обласного центру соціальних служб Наталія Ібрагімова. За її словами, зараз навчаються 11 чоловіків, які хочуть стати опікунами, і всі вони є призовного віку. 

«Зараз у мене навчаються 11 чоловіків-кандидатів в опікуни різної вікової категорії, і всі, звісно, призовного віку. Вважаю, що опікуном чоловік може стати в особливих випадках, наприклад, якщо сестра загинула, а у неї лишилися діти. До речі, опікуни, які мають родинні зв’язки, не проходять навчання. А у жодного з цих 11 чоловіків немає такої родинної історії, яка спонукала б на опікунство. Вони знаходять будь-яку дитину. Один казав: «Та цих циганчат у Закарпатті стільки», – зазначає директорка.

Фахівчиня також підкреслила, що органи місцевого самоврядування часто сприяють швидкому «прилаштування» дітей-сиріт, навіть якщо це означає передачу їх під опіку чоловікам призовного віку.

«Дуже багато самотніх жінок усиновлюють дітей. Я формувала на осінь групу на навчання з 85 чоловік, і серед них 15 – одинокі жінки. Самотні чоловіки також є, але вони більше цікавляться опікою, бо це швидше. Для отримання опіки вони за два тижні документи збирають, ще два тижні проходять навчання та знаходять дитину. Є навіть випадки, коли обласна влада «душить». Службу у справах дітей за те, що у неї багато дітей сидять по закладах», – розповідає Ібрагімова.

За словами Ібрагімової, місцева влада часто тисне на Службу у справах дітей, щоб ті швидше влаштовували дітей у сім’ї. Коли з’являється чоловік, готовий взяти дитину під опіку, комісії, що складаються з представників місцевої влади та соціальних служб, часто не дуже прискіпливо ставляться до його кандидатури, прагнучи якнайшвидше розв’язувати питання з влаштуванням дитини.

Нагадуємо, після початку повномасштабного вторгнення уряд України спростив процедуру усиновлення, цифровізувавши її. Зокрема, було створено єдиний електронний банк дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. До того ж у травні 2024 року запрацювали нові правила щодо усиновлення дітей, за якими значно спростили вимоги до охочих взяти під опіку.

Ольга Степанова

Recent Posts

“Можна сокиру вішати”: окрім Києва, забруднення повітря фіксують ще у кількох областях

Погіршення якості повітря спостерігається не тільки у Києві та області, а й на території Чернігівського та Сумського…

13 секунд ago

Хакери зламали криптобіржу BingX: з гаманців користувачів вивели крипту на $43 млн

Сінгапурська криптовалютна біржа BingX стала жертвою масштабної хакерської атаки. Злодії викрали криптовалюту на суму 43 мільйони доларів.…

8 хв. ago

Сталлоне купує розкішний маєток для своїх доньок майже за $25 млн (фото)

78-річний голлівудський актор Сильвестр Сталлоне вирішив зробити розкішний подарунок для трьох своїх доньок — Софії,…

15 хв. ago

Підвищення податків в Україні: хто і скільки платитиме з 1 жовтня

З 1 жовтня в Україні, ймовірно, збільшать податки. Відповідний законопроєкт може бути ухвалено в середині жовтня,…

24 хв. ago

На вихідних Україну несподівано розігріє до +27° (карта)

Вихідні в Україні будуть сухі та теплі. Опадів протягом 21 та 22 вересня не очікується.…

33 хв. ago

Бюджетна закуска із оселедця за 10 хвилин: сподобається всім

Оселедець – дуже смачна та бюджетна риба, яку можна їсти у маринованому вигляді, а також готувати…

41 хв. ago