«Чоловіки призовного віку беруть під опіку будь-яку дитину» – директорка центру соцслужб

На Київщині спостерігається значне збільшення кількості чоловіків призовного віку, які виявляють бажання взяти під опіку дітей

Про це в  інтерв’ю «Главкому» повідомила директорка Київського обласного центру соціальних служб Наталія Ібрагімова. За її словами, зараз навчаються 11 чоловіків, які хочуть стати опікунами, і всі вони є призовного віку. 

«Зараз у мене навчаються 11 чоловіків-кандидатів в опікуни різної вікової категорії, і всі, звісно, призовного віку. Вважаю, що опікуном чоловік може стати в особливих випадках, наприклад, якщо сестра загинула, а у неї лишилися діти. До речі, опікуни, які мають родинні зв’язки, не проходять навчання. А у жодного з цих 11 чоловіків немає такої родинної історії, яка спонукала б на опікунство. Вони знаходять будь-яку дитину. Один казав: «Та цих циганчат у Закарпатті стільки», – зазначає директорка.

Фахівчиня також підкреслила, що органи місцевого самоврядування часто сприяють швидкому «прилаштування» дітей-сиріт, навіть якщо це означає передачу їх під опіку чоловікам призовного віку.

«Дуже багато самотніх жінок усиновлюють дітей. Я формувала на осінь групу на навчання з 85 чоловік, і серед них 15 – одинокі жінки. Самотні чоловіки також є, але вони більше цікавляться опікою, бо це швидше. Для отримання опіки вони за два тижні документи збирають, ще два тижні проходять навчання та знаходять дитину. Є навіть випадки, коли обласна влада «душить». Службу у справах дітей за те, що у неї багато дітей сидять по закладах», – розповідає Ібрагімова.

За словами Ібрагімової, місцева влада часто тисне на Службу у справах дітей, щоб ті швидше влаштовували дітей у сім’ї. Коли з’являється чоловік, готовий взяти дитину під опіку, комісії, що складаються з представників місцевої влади та соціальних служб, часто не дуже прискіпливо ставляться до його кандидатури, прагнучи якнайшвидше розв’язувати питання з влаштуванням дитини.

Нагадуємо, після початку повномасштабного вторгнення уряд України спростив процедуру усиновлення, цифровізувавши її. Зокрема, було створено єдиний електронний банк дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. До того ж у травні 2024 року запрацювали нові правила щодо усиновлення дітей, за якими значно спростили вимоги до охочих взяти під опіку.

Лисенко Катерина

Recent Posts

У небі залишаться тільки супутники Ілона Маска: Starlink відріже Землю від решти Всесвіту

Учені з Нідерландів стверджують, що радіохвилі від зростаючої мережі супутників Ілона Маска можуть назавжди закрити…

8 хв. ago

Швейцарія може запровадити платіжні картки для біженців

Парламент Швейцарії підтримав створення платіжної системи для прохачів притулку на основі спеціальних дебетових карток. Йдеться…

9 хв. ago

Механік назвав “ахіллесову п’яту” французьких автомобілів: чому краще про них забути

Існує серйозна проблема, з якою люди стикаються знову і знову, коли купують французькі автомобілі, пише Express, поділившись…

11 хв. ago

Ненависть зашкалює: у Львові ТЦКашники ногами мобілізували перехожого

Скандали з представниками ТЦК виникають у різних куточках України. Однак саме на Західній Україні вони "найяскравіші" і…

12 хв. ago

Нідерланди повернуть українських чоловіків призовного віку

Прем’єр-міністр Нідерландів Дік Схоф пообіцяв знайти важелі, які допоможуть повернути додому військовозобов’язаних українських чоловіків Прем'єр-міністр Нідерландів…

15 хв. ago

Ізраїль 15 років готував таємну операцію з підриву пейджерів у Лівані

Ізраїль протягом 15 років планував та здійснював операцію з підриву пейджерів у Лівані. Для цього використовувалися…

16 хв. ago