Експерти наголошують на важливості розроблення чіткої тарифної політики, яка враховуватиме інтереси та можливості населення, що стане ключовим кроком у забезпеченні економічної стабільності та справедливості в Україні.
Голова Спілки споживачів комунальних послуг України Олег Попенко поділився своїми прогнозами щодо майбутнього підвищення тарифів на електроенергію та пояснив, що може вплинути на це рішення.
На думку експерта підвищення тарифів все ж таки відбудеться навесні 2025 року.
“Хоча, я не виключаю того, що варіанти можуть бути різні, і Кабмін захоче ще раз підняти тарифи раніше. Все можливо”, — припускає Попенко.
Він також додав, що зараз не бачить причин для підвищення тарифів, тому фактором може виступити будь-що. Як каже експерт, причини можуть бути різноманітними та непередбачуваними.
При цьому, голова спілки споживачів переконаний, що під час війни підвищення тарифів є недоречним. Він також додав, що необхідно формувати тарифну політику, яка відображатиме ситуацію в країні та платоспроможність населення.
Експерт припускає, що судячи з заяв прем’єр-міністра енергетики, ринковий тариф складає 6,5-7 гривень, а тому це наступний можливий рівень підвищення.
При цьому для бізнесу ситуація дещо інша, оскільки ринок електроенергії для непобутових споживачів не залежить від рішень Кабміну, а більше від рішень НКРЕКП.
Олег Попенко також рекомендує ввести диференційовані тарифи, щоб забезпечити справедливість та перерозподіл навантаження.
Коли заможні люди, які можуть собі дозволити витрачати в місяць по дві, три, п’ять, десять тисяч гривень за електроенергію вони повинні і платити дорожче. Тоді це буде правильна політика, — підкреслив він.
Експерт пояснив, що питання не полягає в простому підвищенні тарифів, а в належному формуванні тарифної політики. Це абсолютно різні аспекти. На сьогодні в Україні відсутня чітка та належно сформована тарифна політика.
На жаль, в Україні відсутня будь-яка тарифна політика, яка б була сформована, яка була б чітка, відображала ситуацію в Україні, ситуацію по тій же сплатоспроможності тощо, – підкреслив він.
Попенко наголосив на тому, що без такої політики постійне підвищення тарифів призводить лише до зростання заборгованості громадян за комунальні послуги. Замість цього, експерт пропонує ввести диференціацію тарифів, де більш заможні верстви населення сплачуватимуть більше за спожиті ресурси.
Щодо підвищення тарифів в умовах війни, Попенко вважає це недоречним кроком. Під час війни, коли країна зазнає важких випробувань, підвищення тарифів виглядає не лише нелогічним, але й несправедливим для громадян, які вже зіткнулись з труднощами.
В нас величезна інфляція. У людей, людей немає роботи. Знищено частину України, люди втратили домівки. А ми давайте їм піднімемо тарифи. Ну де тут здорова логіка під час війни підіймати тарифи, – зазначає експерт.
Таким чином, ухвалення збалансованої тарифної політики стає нагальним завданням для уряду та вимагає негайних дій з метою забезпечення справедливості та економічної стабільності в країні.
Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…
У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…
Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…
Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…
Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…
З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…