Стало відомо, коли чекати на закон про демобілізацію

Після викреслення питання демобілізації із законопроєкту №10449 про мобілізацію в оборонному комітеті Ради зауважили, що відповідний закон з цього приводу, який готує Міноборони разом з Генеральним штабом, почнуть обговорювати не раніше ніж за 2-3 місяці.

Про це для ВВС розповів голова Комітету Верховної Ради з нацбезпеки, оборони і розвідки народний депутат від фракції “Слуга народу” Олександр Завітневич.

Він згадав, як норму про демобілізацію в останній момент виключили з закону, зокрема після звернення Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського і, як говорить Завітневич, не тільки його, згадуючи про міністра оборони Рустема Умєрова. Мотивацією такого рішення називає зміну ситуації на фронті:

“Коли законопроєкт розроблявся в 2023 році – тоді була одна ситуація на фронті. Коли вже був час його прийняття – вже зовсім інша ситуація”.

“Під час поїздок на фронт ми бачили, що воювати понад два роки – це дуже-дуже тяжко. Тим більше деякі бригади в силу різних причин не мали можливості зробити повноцінну ротацію. Але, якби ми це прийняли, то в деяких підрозділах досвідчені військові пішли б з армії в один момент – уявіть, що б це було, якщо в цих підрозділах немає досвідчених, на кого тоді спиратися?”, – коментує він потенційні ризики.

На питання, чи готується законопроєкт про демобілізацію зараз, він відповів наступне:

“Цей законопроєкт готує міністерство оборони разом з Генеральним штабом. У нас він не готується поки що… потрібно постійно бути у контакті з ними і подивитися на результати мобілізації”.

Завітневич вважає, що спочатку треба оцінити результати проведеної мобілізації, які очікуються лише через 2-3 місяці: “… тоді вже можна буде говорити про терміни демобілізації. Це дійсно потрібно”.

На особисту думку нардепа військовий може відслужити до одного року для права демобілізуватись: “…якщо говорити про стандарти і брати досвід минулих війн, то є цілі дослідження. Я зустрічав таку цифру – до одного року людина може воювати в повномасштабній війні”.

Проте він погоджується, що в Україні цей термін вже давно минув: “… на жаль, у нас вийшло так”.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Статки Ілона Маска сягнули майже $350 млрд після виборів президента США

Найбагатша людина у світі в п'ятницю стала ще багатшою: статки Маска досягли рекордних $347,8 мільярдів.…

38 секунд ago

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

8 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

8 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

8 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

8 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

9 години ago