Йдеться про тисячі послуг: ухилянтам масово відмовлятимуть у наданні державних послуг

В Україні при наданні послуг військовозобов’язаним будуть запитувати військово-обліковий документ. При цьому йдеться про сотні чи навіть тисячі таких послуг. При цьому блокування доступу до послуг не стосуватиметься критично важливих сфер, таких як медична допомога чи соціальна підтримка сімей військовозобов’язаних.

Про це розповів міністр юстиції Денис Малюська в інтерв’ю блогерці Еммі Антонюк. За його словами, вимога пред’явлення військово-облікових документів буде обов’язковою для отримання послуг, що стосуються особистого комфорту та забезпечення якісного життя військовозобов’язаних.

Він нагадав, що і раніше при наданні адмінпослуг, законно було попросити надати військово-обліковий документ. Однак наразі Кабмін працює над тим, щоб це було обов’язковим. Уряд має на меті посилити контроль над військовим статусом громадян і забезпечити більшу прозорість у сфері державних послуг. 

“Тільки по суті дискреція Кабміну врегулювати певні адмінпослуги, які регулюються Кабміном з тим, щоб надання такого документа було обов’язковим. Тобто, щоб людина з’явилась на радарах держави. Щоб держава розуміла де така людина знаходиться, хто вона, що вона”, – розповів міністр.

Малюська додав, що це “нормальний правильний природний процес, а
процес цей триває”.

“Я не можу сказати, що ми повсюдно запровадили такий механізм, але на моє переконання він буде з’являтись. Все частіше все частіше для надання послуг військовозобов’язаним держава буде запитувати військово-обліковий документ”, – додав Малюська.

Міністр додав, що зокрема зараз під час перетину кордону чоловік має пред’явити такий документ. Втім, надалі список таких послуг розшириться.

“Очікувати якоїсь широкомасштабно реформи масового внесення змін не варто. Чимало послуг надаються і регулюються на підзаконному рівні і є закон, який надає таку можливість. Я думаю, будуть збільшуватись такі випадки. Ми говоримо про послуги ЦНАПу, оплати штрафів, права отримати. В нас існують сотні, якщо не тисячі адмінпослуг всюди, де держава якимось чином комунікує з громадянином громадянину. Всюди з’являється можливість попросити військово-обліковий документ”,- розповів міністр.

Малюська також додав, що на певних послугах держава не проситиме військо-обліковий документ. Є певні сфери, де такий механізм не запроваджуватиметься.

“Я переконаний, що на певних послугах ми не запроваджуватимемо. Це все що стосується членів сім’ї військовозобов’язаного, дітей військовозобов’язаного. В цьому випадку держава жодних блоків не буде ставити ми досить. Обережно ставимось до оцінки, де послуги не є критично важливими. А де вони важливі і тільки стосується особистого військового зобов’язаного скоріш за все рано чи пізно держава почне вимагати військово-обліковий документ. Що стосується критично важливих для того, щоб жити, для того щоб сім’я нормально себе почувала, в цьому випадку держава таких обмежень застосовувати точно не буде на початку”, – додав Малюська.

Що робити, якщо вас зупинили на блокпосту і кажуть, що ви в розшуку

Якщо вас зупинили на блокпосту і повідомляють, що ви перебуваєте у розшуку, вам мають бути пред’явлені підстави для цього. Ці підстави можуть включати звернення до поліції або докази порушення правил військового обліку чи мобілізації. Затримання можливе лише у випадку наявності факту порушення й офіційного документа від ТЦК чи СП.

Якщо поліціянти не можуть продемонструвати підстави для розшуку, людині слід відмовлятися від будь-яких обмежень у праві на пересування. Обмеження можуть застосовуватися лише на час складання протоколу.

Кого каратимуть штрафом і кому блокуватимуть рахунки

За порушення правил військового обліку громадянами України передбачена адміністративна відповідальність, яка може включати блокування банківських рахунків та накладення штрафу. Ці норми є чинними і були прийняті Верховною Радою раніше. Порушення вважається систематичним, якщо особа систематично не оновлює свої дані або ухиляється від такого обов’язку, зокрема, не реагує на повістки на оновлення даних у ТЦК або у застосунку “Резерв+”. Після двох ігнорувань таких повісток особа може бути внесена до реєстру розшуку. Процес включає передачу даних до поліції, яка зобов’язана повідомити особу про необхідність з’явитися в ТЦК або оновити дані.

Ольга Степанова

Recent Posts

Створюють новий реєстр чоловіків: що зміниться у військовому обліку

В Україні готується до створення єдиного державного реєстру військовослужбовців. Член Комітету Верховної Ради з питань…

13 хв. ago

Українським водіям у Німеччині загрожують штрафи за “неправильні” номер

Українським водіям у Німеччині загрожують нові штрафи. Як передає "Хвиля", про це йдеться на офіційній сторінці для українських біженців…

28 хв. ago

Чому повітря в Києві не очищується швидко: назвали причину

У Вишгородському районі відбулася масштабна лісова пожежа, зазначили у Департаменту захисту довкілля і адаптації до…

38 хв. ago

The Guardian: У Путіна знали про операцію ЗСУ в Курській області, але не змогли підготуватися

Російське військове командування передбачало операцію ЗСУ в Курській області і протягом кількох місяців розробляло плани…

48 хв. ago

Землю накрила магнітна буря червоного рівня: що треба знати

20 вересня сонячна активність підвищилась до К-індексу 7. Це червоний рівень, який відповідає сильним геомагнітним…

1 годину ago

Повінь у Європі: Будапешт іде під воду. ФОТО

Повені, які у середині вересня охопили Центральну та Східну Європу, дійшла до Угорщини. Дунай, що вийшов із берегів,…

1 годину ago