В Україні почастішали випадки шахрайства, спрямовані на членів родин військовополонених та зниклих безвісти. Про це повідомив омбудсмен України Дмитро Лубінець.
Зловмисники створюють фейкові профілі в соцмережах і месенджерах, видаючи себе за звільнених військових або осіб, які нібито мають інформацію про зниклих, пише омбудсмен.
Як діють шахраї?
Фейкові акаунти, зловмисники створюють профілі, представляючись звільненими військовослужбовцями. Вони обіцяють надати “цінну” інформацію про полонених або зниклих безвісти. Після цього вимагають гроші, пояснюючи це оплатою послуг чи підтримкою вигаданих “пошукових груп”.
Тематичні Telegram-канали, у месенджерах шахраї організовують групи, куди запрошують родичів військовополонених. В цих каналах вони виманюють персональні дані, які потім використовують для подальшого обману.
Як уберегтися?
Куди звертатися?
У разі підозри на шахрайство слід негайно повідомити правоохоронні органи. Тільки офіційні установи можуть надати достовірну інформацію про зниклих безвісти чи військовополонених.
Захистіть себе та своїх близьких, не дайте шахраям шансів нажитися на вашій довірі.
В Україні транспортний податок є обов’язковим платежем, який стосується власників елітних автомобілів. Його основна мета —…
Стало відомо, як поляки ставляться до молодих чоловіків з України. Про це повідомив міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш…
Обраний президент США Дональд Трамп не виключає застосування сили для встановлення американського контролю над Гренландією та Панамським…
Повернімося в часі назад: ви з родиною їдете на дачу (або море), на вокзалі берете…
Учені встановили, що 46 рік до н. е. тривав 445 днів, що на цілих 80…
З 2025 року в Україні вступили в дію оновлені правила щодо страхового стажу, необхідного для виходу на…