В Україні почастішали випадки шахрайства, спрямовані на членів родин військовополонених та зниклих безвісти. Про це повідомив омбудсмен України Дмитро Лубінець.
Зловмисники створюють фейкові профілі в соцмережах і месенджерах, видаючи себе за звільнених військових або осіб, які нібито мають інформацію про зниклих, пише омбудсмен.
Як діють шахраї?
Фейкові акаунти, зловмисники створюють профілі, представляючись звільненими військовослужбовцями. Вони обіцяють надати “цінну” інформацію про полонених або зниклих безвісти. Після цього вимагають гроші, пояснюючи це оплатою послуг чи підтримкою вигаданих “пошукових груп”.
Тематичні Telegram-канали, у месенджерах шахраї організовують групи, куди запрошують родичів військовополонених. В цих каналах вони виманюють персональні дані, які потім використовують для подальшого обману.
Як уберегтися?
Куди звертатися?
У разі підозри на шахрайство слід негайно повідомити правоохоронні органи. Тільки офіційні установи можуть надати достовірну інформацію про зниклих безвісти чи військовополонених.
Захистіть себе та своїх близьких, не дайте шахраям шансів нажитися на вашій довірі.
Китай будує п’ять нових барж спеціального призначення для амфібійних висадок, які дозволять вивантажувати танки безпосередньо на…
З 1 січня в Україні змінилися правила просторового планування. Про це повідомляє Олена Шуляк на своїй сторінці у Фейсбук,…
Попри те, що Польща є надійним союзником України в її обороні проти Росії, відносини обох…
Попит на фахівців у сфері штучного інтелекту стрімко зростає. Згідно із новим дослідженням, 41% компаній…
У Києві продовжують розвиватися події щодо підлітків-мажорів, які днями потрапили в скандал. Декілька хлопців перекривали рух…
Якщо ви не погоджуєтеся з рішенням експертної команди щодо встановлення інвалідності, у вас є право…