У 2025 році в Україні триватиме мобілізація до лав ЗСУ. Військовозобов’язаним громадянам й надалі вручатимуть три ключові види повісток: для уточнення військово-облікових даних, на проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) і так зване “мобілізаційне розпорядження”, яке більш відоме як бойова повістка. За ігнорування повісток передбачено як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.
Інформатор зібрав дані про повістки, які надходитимуть військовозобов’язаним у 2025 році. Передбачається, що їх буде три види:
Повістка на уточнення даних. Це перша повістка, яку вручають військовозобов’язаним. За нею не обов’язково передбачений призов до війська. Такі документи вручають і задля розуміння загального мобілізаційного резерву. Повістка передбачає, що чоловік має уточнити у реєстрах персональну інформацію про себе: вказати актуальну адресу проживання, телефон, е-mail. Якщо таку повістку проігнорувати – пройде штраф від 17 до 25, 5 тис. грн.
Повістка на військово-лікарську комісію (ВЛК). Таку повістку присилають тим, хто має пройти медкомісію для визначення придатності до військової служби. За нею медики визначають фізичну та психологічну готовність служити. За такою повісткою як і призивають до ЗСУ, так і формують мобрезерв. Як відомо, з 2025 року існує лише два статуси ВЛК “придатний” і “непридатний”. Статус “обмежено придатний” скасували. Відтак, чоловіки, які мали такий статус до 4 лютого мають повторно пройти ВЛК. Якщо проігнорувати повістку на ВЛК — прийде штраф від 17 тис.
Бойова повістка, або її ще називають “мобілізаційне розпорядження”. Це найсерйозніша повістка зі всіх. Якщо проігнорувати її — наступає розшук та кримінальна відповідальність. Бойова повістка означає, що військовозобов’язаний за нею направляється на службу. Вона також означає, що у зазначений час і місце треба прибути до лав ЗСУ.
Варто пам’ятати, що якщо військовозобов’язаний пройшов військово-лікарську комісію (ВЛК), але не з’явився до ТЦК за так званою “бойовою” повісткою, у такому випадку загрожує кримінальна відповідальність, що передбачає ув’язнення до 5 років в’язниці. Щоправда, суд може взяти до уваги обставини, чому військовозобов’язаний не прийшов до ТЦК, і пом’якшити покарання у вигляді умовного чи випробувального термінів.
Повістка через сповіщення Укрпошти смс на Вайбер вважається врученою, підтвердив адвокат адвокатського об’єднання “Актум” Дмитро Кушнаренко для “РБК Україна”. Фахівець підкреслив, що відтепер працівники Укрпошти зобов’язані сповіщати українців всіма доступними способами про отримання повістки. Смс-сповіщення у Вайбер — один із них.
Водночас працівники ТЦК мають повне право роздавати повістки як на залізничних вокзалах, так і у потягах навіть під час їх руху. Усі ці локації є громадськими місяцями, а за законом військкомам дозволено вручати повістки у громадських місцях. При цьому військовозобов’язаний має з’явитися за повісткою у термін, чітко визначений у ній.
У 2024 році українці зіткнулися зі значним зростанням вартості комунальних послуг, яке, за даними Державної служби статистики,…
Великі українські мережі супермаркетів оновили ціни на продукти із м'ясних відділів. Зокрема, йдеться саме про…
Міністри закордонних справ країн Європейського Союзу зберуться в Брюсселі наприкінці січня для обговорення питання можливого…
Солодкі ласощі можуть стати причиною не тільки зайвої ваги та ожиріння, а й серцевих захворювань.…
Мешканка американського штату Коннектикут подала до суду на мережу салат-барів Chopt Creative Salad Co., оскільки…
Після виявлення тріщини виникає питання, чи можна так їздити та яку відповідальність можна понести, у…