У період воєнного стану чоловікам віком від 18 до 60 років вручають повістки. Проте цей процес має бути чітко регламентований законом. Якщо правила порушуються, повістку можна оскаржити.
Ознаки порушень при врученні
Документ має містити назву ТЦК, підпис керівника, місце і час явки, мету виклику, а також дані особи та попередження про відповідальність за неявку, пише РБК-Україна.
Повістку мають вручати:
Недійсними є повістки, оформлені з помилками або вручені на блокпостах чи у транспорті без підтвердження особи.
Як діяти при порушеннях?
Юристи радять складати акт про відмову від отримання повістки чи її відсутність. У цьому допоможуть свідки. Далі варто звернутися до юриста, який допоможе підготувати позовну заяву до адміністративного суду.
До позову додаються копія повістки, докази порушень (фото, свідчення) та інші підтверджувальні документи. Якщо суд визнає порушення, подальші дії на основі повістки можуть бути скасовані.
Судова практика, важливі прецеденти
Суди визнають недійсними повістки, оформлені без підписів, мети виклику або вручені публічно. Наприклад, у Хмельницькому багатодітний батько домігся відстрочки, довівши помилковість дій ТЦК.
За рішеннями суду менше ніж за рік було заблоковано 26 тисяч банківських рахунків громадян. Це…
Російські окупаційні війська роблять спроби обійти оборону Торецька. Вони використовують підземні шляхи для проникнення до…
У Чехії запропонували зміни до правил надання притулку та міграції, які передбачають встановлення суворішого контролю за місцем проживання іноземця.…
У Мексиці двоє працівників похоронних бюро побилися на вулиці через тіло чоловіка, який загинув, прикрашаючи свій будинок. Про…
Погодні метаморфози продовжують дивувати, а стабільне тепло не збирається встановлюватися найближчими днями. Робочий тиждень розпочнеться в Україні з прохолодної…
Збройні сили Ірану привели до бойової готовності ракети на тлі погроз президента США Дональда Трампа…