У період воєнного стану чоловікам віком від 18 до 60 років вручають повістки. Проте цей процес має бути чітко регламентований законом. Якщо правила порушуються, повістку можна оскаржити.
Ознаки порушень при врученні
Документ має містити назву ТЦК, підпис керівника, місце і час явки, мету виклику, а також дані особи та попередження про відповідальність за неявку, пише РБК-Україна.
Повістку мають вручати:
Недійсними є повістки, оформлені з помилками або вручені на блокпостах чи у транспорті без підтвердження особи.
Як діяти при порушеннях?
Юристи радять складати акт про відмову від отримання повістки чи її відсутність. У цьому допоможуть свідки. Далі варто звернутися до юриста, який допоможе підготувати позовну заяву до адміністративного суду.
До позову додаються копія повістки, докази порушень (фото, свідчення) та інші підтверджувальні документи. Якщо суд визнає порушення, подальші дії на основі повістки можуть бути скасовані.
Судова практика, важливі прецеденти
Суди визнають недійсними повістки, оформлені без підписів, мети виклику або вручені публічно. Наприклад, у Хмельницькому багатодітний батько домігся відстрочки, довівши помилковість дій ТЦК.
Податківці проводять таємні закупівлі товарів через інтернет, через що було нараховано мільйони штрафів. Про це…
В Україні жінки можуть бути мобілізовані лише добровільно. Проте для тих, хто має медичну чи…
Українці будуть змушені жити з графіками відключень світла щонайменше до весни. Такий прогноз висловив заступник міністра енергетики…
Аеродром "Енгельс-2" знову атакували українські дрони. Окрім самої авіабази, біля Енгельса розташовані ще кілька важливих…
Ірландія запустила цікавий проєкт, щоб вдихнути життя у свої віддалені острівні громади. Якщо людина придбає…
В Україні триває воєнний стан і загальна мобілізація. У цей період представники поліції за розпорядженням ТЦК…