Ви думаєте, що підлітки, які щойно закінчили 10-й клас, ще не мають хвилюватися про військовий облік? Тепер це не так! Новий документ, що видається в деяких українських школах, вимагає від 16-річних підписати “згоду на військову службу”. Так, ви не помилилися. Схоже, що підлітків готують до обліку вже на кілька років раніше, ніж того очікували батьки.
Суть у тому, що підліткам вручають бланк, який містить не лише згоду на службу, а й вимагає заповнити так званий “соціальний паспорт”. Так, цей документ включає пункт про доходи, місце роботи батьків, житлові умови та навіть релігійну приналежність. І це при тому, що більшість із них лише нещодавно вивчили, як розв’язувати квадратні рівняння.
Юристка Марина Бекало пояснила, що ця “згода” та “соціальний паспорт” – взагалі-то не обов’язкові документи. Більше того, ці бланки не мають жодного обов’язкового нормативно-правового підґрунтя, а були створені як рекомендації, затверджені Генштабом ще у 2016 році. Але якщо це рекомендації, то чому ж тоді батьки в паніці, а школи поводяться так, ніби це обов’язок?
Виявляється, документ мав би супроводжувати психологічне тестування, а не перетворюватися на обов’язкову згоду на військову службу. Тим часом пункти про кредитну історію батьків, судимість і ставлення до релігії виглядають так, наче взяті з анкети для спецслужб.
Бекало запевняє, що батьки мають повне право відмовитися від заповнення цих документів, якщо вважають їх вторгненням у приватне життя. Але для багатьох сімей ця “рекомендація” виглядає як обов’язок, що створює хвилю обурення серед батьків, які не розуміють, чому їхні діти змушені ставати на облік, коли їм лише 16 років.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…