“Вчительську тисячу” щомісячно отримуватимуть лише вчителі загальної середньої освіти, а вихователі дитячих садків і викладачі профтехів залишилися без доплат. Уряд планує збільшити розмір доплати до 2 тисяч гривень з вересня 2025 року.
Про це заявив міністр освіти і науки Оксен Лісовий в етері телемарафону. З 1 січня 2025 року українські вчителі загальної середньої освіти почнуть отримувати щомісячну надбавку до зарплати у розмірі 1000 гривень.
Рішення про щомісячну доплату вчителям було ухвалене урядом з метою підвищення доходів освітян, особливо в умовах воєнного стану. Лісовий повідомив, що виплати у розмірі 1000 гривень на місяць будуть автоматично нараховуватися всім вчителям загальної середньої освіти без додаткових дій з їхнього боку.
Це стосується як досвідчених педагогів, так і тих, хто лише почав працювати в школі, незалежно від місця роботи (місто чи село). Доплата у розмірі 1000 гривень не передбачена для таких категорій педагогічних працівників:
Це рішення викликало незадоволення серед освітян, оскільки вихователі та викладачі профтехів залишилися без додаткової підтримки. Міністр освіти пояснив, що наразі фінансування цих категорій педагогів покладено здебільшого на органи місцевого самоврядування, які можуть самостійно вирішувати питання про доплати.
“Ми працюємо над розробкою механізмів, які дозволять платити більше тим громадам, які мають на це фінансові можливості. Це допоможе підвищити зарплати вихователям та викладачам професійних закладів”, – підкреслив Лісовий.
Уряд планує поступово підвищувати розмір доплат для вчителів загальної середньої освіти. За словами Лісового, з вересня 2025 року доплата збільшиться до 2000 гривень на місяць. Це стане додатковим стимулом для залучення молодих фахівців до вчительської професії, а також дозволить частково компенсувати інфляційні втрати. Надбавка буде діяти до завершення воєнного стану, після чого уряд перегляне її розмір залежно від економічної ситуації в країні.
Лісовий повідомив, що загальна потреба для підвищення зарплат педагогічних працівників становить близько 300 мільярдів гривень, тоді як у бюджеті на 2025 рік вдалося знайти лише 12 мільярдів гривень. Саме тому уряд вирішив запровадити тимчасову доплату, яка дозволить підтримати вчителів без значних змін у структурі заробітної плати.
“Загальна потреба для підвищення зарплат становить ₴300 мільярдів. Ми знайшли ₴12 мільярдів, і тому вирішили запровадити доплату в розмірі 1 тисячі гривень на період воєнного стану”, – пояснив міністр.
Однією з причин, чому вихователі дитячих садків, викладачі коледжів та профтехів залишилися без доплат, є відмінності у фінансуванні їхніх зарплат. Вчителі загальної середньої школи отримують заробітну плату з освітньої субвенції, що забезпечується з державного бюджету, тоді як фінансування інших категорій педагогів покладено на органи місцевого самоврядування. Це ускладнює запровадження централізованих доплат для всіх педагогів.
У грудні 2024 року в Україні було запроваджено нові умови оподаткування, що стосуються ФОП. Одним із…
Діючому судді Господарського суду міста Києва повідомлено про підозру у державній зраді. Про це повідомляє Офіс Генерального…
Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…
Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…
Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…
Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…