В Україні з’явилися нові дані щодо стану інвалідності серед прокурорів, і, здається, ця тема набуває неочікуваних обертів. Офіс генерального прокурора повідомив, що на сьогодні в органах прокуратури працюють 523 особи з інвалідністю. Ця цифра, хоча і становить менше 6% від загальної чисельності прокурорів, викликає безліч питань, особливо коли справа доходить до виплат.
Примітно, що право на додаткові виплати мають лише ті, хто має I або II групу інвалідності, а саме 229 прокурорів. Це майже 70% від числа тих, хто формально має право на пенсію через інвалідність. І ось ще одна деталь: половина загальної суми таких пенсій припадає на органи прокуратури Черкаської та Хмельницької областей, де рівень інвалідності прокурорів раптом «перевищує середній» — 29% та 27% відповідно.
Розподіл за групами інвалідності виглядає так: 2 прокурори мають I групу, 328 — II групу, а решта 193 — III групу. Чоловіків серед цих «пільговиків» більше, ніж жінок: 348 проти 175.
Але найцікавіше ховається за лаштунками звітів. За законом, МСЕК зобов’язана надсилати повідомлення про встановлення інвалідності та її причину за місцем роботи. Однак до прокуратури такі «послання» доходили вкрай рідко: наразі відомо лише про 10 випадків.
Цікаво, що кількість прокурорів з інвалідністю почала зростати саме тоді, коли стали відомі численні випадки корупції у структурах МСЕК. Розслідування показують, що в прокурорів була лазівка, яка дозволяла їм скористатися щедрими соціальними виплатами, що існують у законодавстві з 2001 року, при цьому пенсії за інвалідність для прокурорів залишаються вищими, ніж у військових.
Нещодавній скандал навколо МСЕК і звинувачення в корупції завершилися тим, що генпрокурор Андрій Костін подав у відставку. Верховна Рада проголосувала за його звільнення 29 жовтня, але чи допоможе це відновити порядок у питаннях соціальних виплат для працівників прокуратури — покаже час.
У працюючих прокурорів можуть забрати право на пенсію за вислугу років. Відповідний законопроект 12149-1 зареєстрував народний депутат,…
Шевченківський районний суд Києва продовжив дію запобіжного заходу для народного депутата Нестора Шуфрича, якого звинувачують…
Понад 90% військових на фронті – це примусово мобілізовані мешканці сіл та маленьких містечок. Про…
Підозрюваний у афері на 10 мільярдів, який півтора роки перебуває у розшуку, зареєстрував за кордоном бізнес та…
Шахраї розробили нову схему, за допомогою якої виманюють гроші у сімей полонених та зниклих безвісти. Про це повідомили у Координаційному…
Все частіше громадяни стикаються із ситуацією, коли територіальні центри комплектування просто ігнорують їхні заяви. У…