Мобілізація з 18 років: чи знижуватимуть призовний вік

Питання про призовний вік в Україні викликало серйозні дебати між законодавцями та військовими, причому останні наполягають на зниженні мобілізаційного віку у відповідь на тиск з боку війни, що триває, як повідомляє «ТСН».

Незважаючи на недавнє рішення Верховної Ради обмежити призов для частково придатних до служби осіб молодших 25 років, бойові командири наголошують на необхідності більшої кількості молодих людей у ​​збройних силах.

Командир 92-ї штурмової бригади Юрій Федоренко стверджує, що всі українці як чоловіки, так і жінки повинні проходити військову підготовку з 18 років, хоча він вважає, що активні бойові дії повинні починатися з 23 років.

Федоренко стверджує, що якби Україна зобов’язала широку військову підготовку з 2014 року, це могло б скоротити втрати, понесені на ранніх етапах повномасштабної війни, забезпечивши Україні надійнішу територіальну оборону та потенційно стримуючи великомасштабну агресію.

Полковник Роман Костенко, депутат парламенту та секретар Комітету національної безпеки, підтримує зниження призовного віку до 20 років, зазначаючи, що заклик у 18 чи 20 років є стандартом у всьому світі.

Мобілізація

Костенко заперечує побоювання з приводу створення «втраченого покоління», стверджуючи, що готовність служити життєво важлива для національної оборони, особливо коли Україна стикається з нестачею робочої сили у молодших вікових групах.

Однак не всі командири підтримують призов людей віком 18 років. Кирило Верес, командир батальйону К-2 54-ї механізованої бригади, вважає, що 18 років замало для солдатів, які беруть участь у активних бойових діях. Він також вважає, що багато людей старшого віку, особливо близьких до верхньої вікової межі, можуть не підходити для відповідальних ролей, необхідних високоінтенсивних оборонних або атакуючих операціях.

Розрив між законодавцями, військовими лідерами та громадською думкою відображає складний баланс, який Україна має знайти між задоволенням своїх військових потреб та готовністю молодих новобранців до бою.

Романчук Микола

Recent Posts

Штрафи для українських водіїв за радіо: кому та де загрожує покарання до 13 тис. грн

В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…

2 хв. ago

З чим носити піджак у 2025 році: стильні “луки” від Дорофєєвої та Єфросиніної на кожен день

Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…

11 хв. ago

Часу до 5 лютого: українці зобов’язані пройти ВЛК, інакше мають заплатити 17 тисяч гривень, хто має прийти

Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…

20 хв. ago

Зарплати президентів. Скільки отримує Дуда, Зеленський, Шольц та інші світові лідери

Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…

28 хв. ago

«Військові небезпечні». Працівниця столичного хостелу відмовилася обслуговувати офіцерів ЗСУ

У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…

37 хв. ago

Нардеп вивозив ухилянтів за кордон у ролі своїх водіїв: що про нього відомо

У суботу, 18 січня, правоохоронці повідомили чинному народному депутату України про підозру в організації незаконного…

46 хв. ago