Схоже, на нас чекає нова хвиля подорожчання комунальних послуг, яка здатна кардинально змінити платіжки у 2025 році. Тарифи на газ і електроенергію в Україні готуються до стрибка в 2025 році. Голова Спілки споживачів комунальних послуг, експерт у сфері ЖКГ Олег Попенко, відкрито назвав ціну «ринкового щастя» — 17 грн за кубометр газу та 11 грн за кіловат електроенергії. Це, за його словами, перспективи, які невблаганно наближаються.
МВФ вже давно натякає: підніміть тарифи, або прощавайте кредити. Попенко роз’яснює, що останні меморандуми з МВФ чітко прописують умову «гроші в обмін на реалії». Тобто тарифи мають вирівнятися з ринковими цінами. За поточними розцінками газ на ринку коливається між 16-17 гривнями, іноді стрибаючи до 18. Населенню ж його продають по 7,96 грн за кубометр. Але наскільки довго вдасться зберігати таку «знижку»?
«Щойно ціна на газ поповзе вгору, за нею потягнеться і вартість тепла, гарячої води, та й за розподіл газу доведеться платити більше», — зазначає Попенко. І це лише початок: електроенергія теж не збирається залишатися в тіні. Сьогодні ми платимо 4,32 грн за кіловат-годину, але ринок натякає на 9-11 грн, тож можна тільки здогадуватися, як довго «пільговий» тариф протримається під тиском державної політики.
За словами Попенка, навіть якщо зараз здається, що «все під контролем», реалії диктують інше. Зростання цін на ЖКГ стає більш ніж реальним, і, якщо слідувати правилам ринку, цей тренд буде тривати. Можливо, українці вже зараз повинні морально готуватися до нових платіжок — і до рішучих роздумів над тим, чи дійсно тепла вода така вже й необхідна.
ЗМІ повідомляють, що кілька російських нафтопереробних заводів перебувають на межі закриття. Якщо це станеться, то…
В Україні для громадян, які змушені були покинути свої домівки через війну та отримали статус…
Цивілізований світ має зрозуміти одну річ: якщо зараз не повернути силу міжнародного права, то весь…
У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…
Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…
Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…