В Україні реформують роботу МСЕК: міністр охорони здоровʼя зробив заяву

В Україні планують реформувати роботу медико-соціальних експертних комісій (МСЕК). Зміни торкнуться, зокрема, медичної та соціальної частини, повідомив міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко. 

Як він розповів в етері телемарафону, питання реформування МСЕК – на порядку денному, і його опрацьовують по двох траєкторіях. Перша – це точкові зміни, які спрощують процес проходження експертизи та повинні запобігати манпуляціям та “гонінням по колу” тих, хто потребує проходження МСЕК та у подальшому – встановлення інвалідності.

“Другий великий блок – це загальна реформа медико-соціальної експертизи. Це ще більш складний процес, оскільки медико-соціальна експертиза – це два поняття: медична складова і соціальна складова. Над цим працюємо по різних треках”, – продовжив Ляшко.

Зазначається, що міністерство отримало понад 3 тисячі скарг щодо роботи МСЕК. Ляшко додав, що після отримання заяв від громадян, до центрів МСЕК скеровуються перевірки, “для того, щоб подивитися, чи скарги підтверджуються, чи не підтверджуються”. У цьому звʼязку він закликав громадян звертатися на гарячі лінії. 

“Щодо Хмельницької МСЕК, наприклад, одразу за результатами скарг була направлена перевірка, і було інформування голови обласної адміністрації, щоб працювали з обласною МСЕК, бо ми бачимо, там були проблеми. Пропрацювали – результати ви всі бачили минулого тижня”, – констатував Віктор Ляшко.

Скандал довкола Хмельницької МСЕК

Керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи  та її сина, який обіймає керівну посаду у головному управлінні Пенсійного фонду України у Хмельницькій області, викрили у незаконному збагаченні.

Під час обшуків у них виявили майже 6 мільйонів доларів США у різних валютах – і це лише готівкою. Підозрюваним загрожує до 12 років ув’язнення з конфіскацією усього майна.

Колишній медик, нині командир роти “Гонор” батальйону “Вовки да Вінчі” Олександр Ябчанка наголосив, що на вилучені в керівниці МСЕК та її сина кошти можна було б забезпечувати підрозділ під час війни впродовж 22 років. За словами військового, покарання для чиновниці має бути невідворотнім.

Коломієць Надія

Recent Posts

Українці масово підвищують спецпенсії через суди, але грошей на їх виплату немає

На виплати пенсіонерам за оскаржені в суді пенсії Україні вже довелося витратити майже 100 млрд грн. У країні…

3 хв. ago

В Україні подорожчає кава та цукор: причини різні, а результат один

Поганий врожай кавових бобів та цукрової тростини через погодні умови гонить світові ціни вгору. Український же буряковий…

12 хв. ago

Беззбройних поклали на землю й убили: черговий злочин російської армії

Російські військові знову довели свою жорстокість: п’ятьох українських полонених захисників беззбройними змусили лягти на землю,…

20 хв. ago

Помер найстаріший чоловік планети: скільки було років рекордсмену, його біографія та фото

У віці 112 років помер найстаріший чоловік у світі Джон Тіннісвуд. Про це повідомляє Книга рекордів Гіннеса. Довгожитель пішов…

27 хв. ago

На аукціоні продано бурштиновий портрет Медведчука

Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) розпродало вже 70 картин із колекції колишнього народного…

35 хв. ago

Повна альтернатива ТЦК: скоро мобілізація стане іншою

Міноборони України запустило комплексний план із цифровізації процесу військового обліку. В основі цієї ініціативи лежить…

38 хв. ago