В Україні реформують роботу МСЕК: міністр охорони здоровʼя зробив заяву

В Україні планують реформувати роботу медико-соціальних експертних комісій (МСЕК). Зміни торкнуться, зокрема, медичної та соціальної частини, повідомив міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко. 

Як він розповів в етері телемарафону, питання реформування МСЕК – на порядку денному, і його опрацьовують по двох траєкторіях. Перша – це точкові зміни, які спрощують процес проходження експертизи та повинні запобігати манпуляціям та “гонінням по колу” тих, хто потребує проходження МСЕК та у подальшому – встановлення інвалідності.

“Другий великий блок – це загальна реформа медико-соціальної експертизи. Це ще більш складний процес, оскільки медико-соціальна експертиза – це два поняття: медична складова і соціальна складова. Над цим працюємо по різних треках”, – продовжив Ляшко.

Зазначається, що міністерство отримало понад 3 тисячі скарг щодо роботи МСЕК. Ляшко додав, що після отримання заяв від громадян, до центрів МСЕК скеровуються перевірки, “для того, щоб подивитися, чи скарги підтверджуються, чи не підтверджуються”. У цьому звʼязку він закликав громадян звертатися на гарячі лінії. 

“Щодо Хмельницької МСЕК, наприклад, одразу за результатами скарг була направлена перевірка, і було інформування голови обласної адміністрації, щоб працювали з обласною МСЕК, бо ми бачимо, там були проблеми. Пропрацювали – результати ви всі бачили минулого тижня”, – констатував Віктор Ляшко.

Скандал довкола Хмельницької МСЕК

Керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи  та її сина, який обіймає керівну посаду у головному управлінні Пенсійного фонду України у Хмельницькій області, викрили у незаконному збагаченні.

Під час обшуків у них виявили майже 6 мільйонів доларів США у різних валютах – і це лише готівкою. Підозрюваним загрожує до 12 років ув’язнення з конфіскацією усього майна.

Колишній медик, нині командир роти “Гонор” батальйону “Вовки да Вінчі” Олександр Ябчанка наголосив, що на вилучені в керівниці МСЕК та її сина кошти можна було б забезпечувати підрозділ під час війни впродовж 22 років. За словами військового, покарання для чиновниці має бути невідворотнім.

Коломієць Надія

Recent Posts

Нові тарифи на соціальні послуги: яка допомога виросла в ціні

У Вінницькій громаді затвердили нові тарифи на платні соціальні послуги. Оновлені ціни почнуть діяти з…

5 хв. ago

Мобілізація в Україні: як вирішити конфлікти між ТЦК та громадянами та побороти бусифікацію

Останнім часом в Україні побільшало конфліктів між ТЦК та громадянами. Збільшення порушень прав людей зафіксував навіть…

12 хв. ago

Неправильний бензин: як він впливає на ваш автомобіль та як виправити ситуацію

Трапляється, що водій змушений заправити машину бензином з невідповідним октановим числом. Що в такому випадку…

21 хв. ago

Білл Гейтс назвав три професії, які штучний інтелект не зможе замінити

У світі, де штучний інтелект (ШІ) стрімко інтегрується в усі сфери життя, питання про майбутнє робочих місць…

30 хв. ago

Пенсії, зарплати та лікарняні: що зміниться для українців у квітні 2025 року

Другий місяць весни 2025 року принесе українцям чимало нововведень. Вони торкнуться пенсій, лікарняних, субсидій на опалювальний…

38 хв. ago

Начальники чахнуть першими: як до виходу на пенсію підготувати свої мізки

Для мільйонів людей, які щороку виходять на пенсію, припинення роботи може здаватися заслуженою відпусткою. Але це…

47 хв. ago