В Україні неможлива демобілізація молодих чоловіків від 18 до 25 років без їхньої заміни. Про це сказав голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, коментуючи свою позицію щодо ухваленого законопроєкту, який забороняє мобілізацію чоловіків віком до 25 років, повідомляє “Еспресо”.
Він зазначив, що це питання неодноразово обговорювалося з військовим командуванням. За його словами, певна кількість військовозобов’язаних цієї вікової категорії, які були обмежено придатними, все ж таки потрапили під мобілізацію.
“Ви знаєте, що ми не один раз зустрічалися з вищим військовим керівництвом і пропрацьовували це. Так, справді, впродовж цього періоду — я не можу назвати цю кількість, тому що ми проводили ці засідання в таємному режимі, — певна кількість осіб від 18 до 25 років, які були обмежено придатними, вони були мобілізовані”, — заявив Стефанчук.
Спікер парламенту підкреслив важливість не тільки демобілізації цих молодих людей, але й пошуку заміни для них на фронті, адже демобілізація може вплинути на стійкість окремих позицій української армії.
“Зараз ми повинні знайти можливість демобілізувати їх, а зрозуміти, хто прийде на їх місце. Просто демобілізація — це обвал окремих ділянок українського фронту в супротиві до Російської Федерації. Ми не хочемо, щоб за цими популістичними рішеннями хтось піарився. Ми усвідомлюємо, що ці діти 18-25 років попали під мобілізацію через недосконалість законодавства. І ми проговорили про це з військовими, і ви знаєте, що вони виконали свою обіцянку, після того, як ми з ними домовилися, вони прийняли відповідну директиву”, — сказав Стефанчук.
Йдеться про директиву, яка передбачала, що чоловіки до 25 років не будуть мобілізовані до ухвалення закону, а тих, кого вже мобілізували, не направляли на найбільш небезпечні позиції.
Нагадаємо, 9 жовтня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №11379д, який надає відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язаним до 25-річного віку. Це стосується осіб, які були визнані обмежено придатними за станом здоров’я у воєнний час. Вони можуть бути мобілізованими лише за власною згодою. Також документ звільняє з військової служби тих, хто вже мобілізований та підпадає під вищезгадані критерії.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…