Мобілізація вчителів: хто втрачає право на відстрочку

Виявляється, що далеко не кожен чоловік-педагог має право на відстрочку від мобілізації. Заступник міністра освіти і науки України Андрій Сташків пояснив, що деякі категорії вчителів не можуть скористатися цією можливістю.

Згідно з його словами, відстрочка не поширюється на вчителів, які входять до кадрового резерву, тобто тих, хто тимчасово не має педагогічного навантаження або виконує інші функції. Тож, навіть якщо педагогічний працівник працює в школі, але не має достатньої кількості годин (0,75 ставки і більше), він не матиме підстав для відстрочки.

Чоловік, який працює за компютером

Хто з педагогів втрачає право на відстрочку?

До кадрового резерву потрапляють ті вчителі, які з певних причин втратили частину годин або бажають працювати на деокупованих територіях. Вони не матимуть права на відстрочку, оскільки їхня робота в закладі освіти тимчасова, і не відповідає вимогам МОН.

Хто ж все-таки може розраховувати на відстрочку?

Повістка поштою. Фото: скрін youtube

Право на відстрочку від мобілізації мають:

  1. Науковці та науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти, коледжів та наукових установ, які мають науковий ступінь.
  2. Педагогічні працівники шкіл, коледжів та училищ, якщо вони працюють за основним місцем роботи на повну ставку або мають не менше 0,75 ставки навантаження.

Таким чином, право на відстрочку залежить не лише від місця роботи, але й від того, якого навантаження має педагог. Якщо вчитель втратив частину годин і потрапив у кадровий резерв, його можуть призвати на службу, навіть якщо він продовжує виконувати інші обов’язки в закладі освіти.

Школа, вчитель, уроки / фото: Pinterest

Це нововведення стосується багатьох освітян, які опинилися в кадровому резерві. МОН наголошує, що вони не матимуть відстрочки від мобілізації, поки не відновлять повне педагогічне навантаження або не перейдуть на іншу посаду в освітньому закладі.

Загалом, ситуація з мобілізацією педагогів залежить від того, наскільки повноцінно вчитель виконує свої педагогічні обов’язки. Тому тим, хто втратили частину навантаження, слід розглянути можливість переходу на іншу роботу або пошуку варіантів, які дозволять залишитися вчителем на повну ставку.

Коломієць Надія

Recent Posts

Попередні власники лякали привидами: жінка під час ремонту у будинку знайшла приховані двері

Жінка, яка робила ремонт будинку, зробила захопливе відкриття, виявивши цілі двері, які були приховані попередніми…

3 хв. ago

Українцям в Польщі почнуть видавати “сірі паспорти”: що це взагалі таке

Українці, які опинилися в Польщі через повномасштабну війну, зможуть отримати тимчасовий документ, т.з. "сірий паспорт". Це…

12 хв. ago

Вигадав суїцид, бо було нудно: українець вирішив оригінально запросити поліцію на чай

В основному, ми викликаємо поліцію у випадках, коли порушуються наші права, і ми вимагаємо захисту.…

20 хв. ago

В одній з областей України посилюють мобілізацію. Українці вже відреагували

На Харківщині планують посилити мобілізацію військовозобов'язаних, яка є обов'язковою під час дії воєнного стану в Україні.…

27 хв. ago

“А звичайні діти – не люди?”: мешканці центра Києва обурилися через мовчання про ймовірний ракетний удар

На тлі запуску Росією нової балістичної ракети, яку Путін назвав "Орєшніком", протягом останньої доби в…

36 хв. ago

У Китаї відкрили найпотужнішу у світі центрифугу для “стиснення” часу й простору

Китайські вчені завершили перший етап будівництва найпотужнішої у світі центрифуги в Ханчжоу – амбітного проєкту, спрямованого…

45 хв. ago