Мобілізація вчителів: хто втрачає право на відстрочку

Виявляється, що далеко не кожен чоловік-педагог має право на відстрочку від мобілізації. Заступник міністра освіти і науки України Андрій Сташків пояснив, що деякі категорії вчителів не можуть скористатися цією можливістю.

Згідно з його словами, відстрочка не поширюється на вчителів, які входять до кадрового резерву, тобто тих, хто тимчасово не має педагогічного навантаження або виконує інші функції. Тож, навіть якщо педагогічний працівник працює в школі, але не має достатньої кількості годин (0,75 ставки і більше), він не матиме підстав для відстрочки.

Чоловік, який працює за компютером

Хто з педагогів втрачає право на відстрочку?

До кадрового резерву потрапляють ті вчителі, які з певних причин втратили частину годин або бажають працювати на деокупованих територіях. Вони не матимуть права на відстрочку, оскільки їхня робота в закладі освіти тимчасова, і не відповідає вимогам МОН.

Хто ж все-таки може розраховувати на відстрочку?

Повістка поштою. Фото: скрін youtube

Право на відстрочку від мобілізації мають:

  1. Науковці та науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти, коледжів та наукових установ, які мають науковий ступінь.
  2. Педагогічні працівники шкіл, коледжів та училищ, якщо вони працюють за основним місцем роботи на повну ставку або мають не менше 0,75 ставки навантаження.

Таким чином, право на відстрочку залежить не лише від місця роботи, але й від того, якого навантаження має педагог. Якщо вчитель втратив частину годин і потрапив у кадровий резерв, його можуть призвати на службу, навіть якщо він продовжує виконувати інші обов’язки в закладі освіти.

Школа, вчитель, уроки / фото: Pinterest

Це нововведення стосується багатьох освітян, які опинилися в кадровому резерві. МОН наголошує, що вони не матимуть відстрочки від мобілізації, поки не відновлять повне педагогічне навантаження або не перейдуть на іншу посаду в освітньому закладі.

Загалом, ситуація з мобілізацією педагогів залежить від того, наскільки повноцінно вчитель виконує свої педагогічні обов’язки. Тому тим, хто втратили частину навантаження, слід розглянути можливість переходу на іншу роботу або пошуку варіантів, які дозволять залишитися вчителем на повну ставку.

Коломієць Надія

Recent Posts

Чи потрібно платити податки з чайових: Гетманцев попередив, що незабаром чекає на рестораторів

Працівники ресторанів порушують закон, якщо не сплачують податки з чайових. Зараз вони уникають відповідальності через…

10 хв. ago

Назвали найкорисніші супи для схуднення

Осінь – ідеальний час для супів. Однак ситні, наваристі страви можуть негативно вплинути на фігуру.…

12 хв. ago

На скільки Гарріс випереджає Трампа: у США провели загальнонаціональне опитування

Кандидатка на посаду президента США від демократів Камала Гарріс випереджає висуванця республіканців Дональда Трампа серед потенційних виборців на 4%.…

19 хв. ago

“Розвела руками”: Кейт Міддлтон прийняла рішення щодо принца Гаррі

Кейт Міддлтон прийняла рішення щодо принца Гаррі та перестала грати "миротворця" між герцогом Сассекським та…

30 хв. ago

Не стала чекати повного блокування: Нацрада обмежила Telegram на локальному рівні

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення запровадила для своїх співробітників особливий порядок доступу…

39 хв. ago

Ще не оновили дані у ТЦК: що буде з такими чоловіками

Незважаючи на те, що українці мали оновити свої військово-облікові дані ще до 16 липня 2024…

50 хв. ago