Мобілізація вчителів: хто втрачає право на відстрочку

Виявляється, що далеко не кожен чоловік-педагог має право на відстрочку від мобілізації. Заступник міністра освіти і науки України Андрій Сташків пояснив, що деякі категорії вчителів не можуть скористатися цією можливістю.

Згідно з його словами, відстрочка не поширюється на вчителів, які входять до кадрового резерву, тобто тих, хто тимчасово не має педагогічного навантаження або виконує інші функції. Тож, навіть якщо педагогічний працівник працює в школі, але не має достатньої кількості годин (0,75 ставки і більше), він не матиме підстав для відстрочки.

Чоловік, який працює за компютером

Хто з педагогів втрачає право на відстрочку?

До кадрового резерву потрапляють ті вчителі, які з певних причин втратили частину годин або бажають працювати на деокупованих територіях. Вони не матимуть права на відстрочку, оскільки їхня робота в закладі освіти тимчасова, і не відповідає вимогам МОН.

Хто ж все-таки може розраховувати на відстрочку?

Повістка поштою. Фото: скрін youtube

Право на відстрочку від мобілізації мають:

  1. Науковці та науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти, коледжів та наукових установ, які мають науковий ступінь.
  2. Педагогічні працівники шкіл, коледжів та училищ, якщо вони працюють за основним місцем роботи на повну ставку або мають не менше 0,75 ставки навантаження.

Таким чином, право на відстрочку залежить не лише від місця роботи, але й від того, якого навантаження має педагог. Якщо вчитель втратив частину годин і потрапив у кадровий резерв, його можуть призвати на службу, навіть якщо він продовжує виконувати інші обов’язки в закладі освіти.

Школа, вчитель, уроки / фото: Pinterest

Це нововведення стосується багатьох освітян, які опинилися в кадровому резерві. МОН наголошує, що вони не матимуть відстрочки від мобілізації, поки не відновлять повне педагогічне навантаження або не перейдуть на іншу посаду в освітньому закладі.

Загалом, ситуація з мобілізацією педагогів залежить від того, наскільки повноцінно вчитель виконує свої педагогічні обов’язки. Тому тим, хто втратили частину навантаження, слід розглянути можливість переходу на іншу роботу або пошуку варіантів, які дозволять залишитися вчителем на повну ставку.

Коломієць Надія

Recent Posts

Як потрапити до лав ЗСУ без втручання ТЦК: покрокова інструкція

43-та окрема артилерійська бригада імені гетьмана Тараса Трясила, яка з літа 2023 несе службу на…

3 хв. ago

“Укриття не допоможуть!” Медвєдєв пригрозив Європі новими ударами “Орєшніками”

Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв пригрозив Європі новими ударами гіперзвукової балістичної ракети середньої дальності "Орєшнік", яку, як…

11 хв. ago

Ще не пізно: найкращий спосіб упорядкувати свою шафу на зиму

Підготовка гардероба до низьких температур зі зміною пір року може виявитися складним завданням, адже перехід…

20 хв. ago

Нарахують борги за комуналку: як українцям за кордоном уникнути зайвих витрат

Українцям, які тимчасово перебувають за межами країни, нагадали про обов’язок щомісяця передавати дані електролічильника, навіть…

37 хв. ago

“Остаточне рішення”: політолог розповів про зниження мобілізаційного віку в Україні

Під час презентації "Плану стійкості" український президент Володимир Зеленський у парламенті заявив, що зниження мобілізаційного…

44 хв. ago

Італійське містечко з “житлом за 1 євро” очікує напливу американців: як з цим пов’язаний Трамп

У невиличкому містечку Оллолаї, що на італійському острові Сардинія, де всім охочим за плату в…

53 хв. ago