Розсилка повісток поштою в Україні має на меті оперативно розшукати військовозобов’язаних. Окрім того, у такий спосіб можна знайти громадянина, який не працює, і в інший спосіб його викликати до ТЦК неможливо. Тобто, надсилання повісток поштою, це, скоріше, спосіб знайти військовозобов’язаного в Україні.
Про це заявив речник Полтавського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Роман Істомін, пише “Телеграф”. Він розповів, що у регіоні мобілізація та оповіщення проводяться згідно з планом, без надзвичайних ситуацій.
Згідно з його словами, територіальні центри комплектування працюють у звичному режимі, хоча методи оповіщення та мобілізації змінюються. В окремих випадках оптимізуються процеси, такі як оповіщення або прийом громадян.
Він додав, що громадяни, які оновили свої дані, отримують повістки на адресу, яку вони вказали під час оновлення, а ті, хто не оновив дані, отримують повістки за адресою реєстрації. Інформація про місце реєстрації отримується з бази даних “Оберіг”, що синхронізується з різними реєстрами.
“Повістка поштою — це якраз більше для розшуку громадян — для оперативності, для залучення меншої кількості особового складу”, – заявив він.
Окрім того, повістки надсилають поштою, “щоб викликати громадян, які не працюють, які не можна викликати, скажімо так, іншими засобами”. За словами Істоміна, повістка вважається врученою навіть у разі відмови від її отримання або якщо особа відсутня за місцем реєстрації. Це визначено у постанові № 560.
Речник також пояснив, що розсилка повісток поштою є стандартною процедурою для всіх військовозобов’язаних, незалежно від того, чи оновили вони свої дані. Повістки можуть бути як для проходження медичної комісії, так і для вирушення до навчальних центрів, якщо всі дані уточнені та особа не має відстрочки.
Кількість повісток визначається залежно від потреби в комплектуванні, і їх не надсилають всім одночасно. Вона також може залежати від вимог, наприклад, віку для певних підрозділів.
В Україні розпочали розсилати повістки поштою. Першими отримають документи в такий спосіб військовозобов’язані та резервісти у Волинській області. Повістки надсилають рекомендованими листами від територіальних центрів комплектування (ТЦК) на адреси реєстрації та місця проживання громадян.
Речниця міського ТЦК Уляна Кравчук також нагадала, що згідно з новими правилами, повістки вважаються врученою навіть без підпису про отримання. Вона додала, що ця процедура має на меті оновлення військово-облікових даних, що є важливим етапом в забезпеченні своєчасного та точного оповіщення резервістів та військовозобов’язаних.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, скільки часу дадуть українцям для явки до ТЦК після відправки повістки поштою. Також Інформатор писав, як українцям за кордоном оновити дані та отримати відстрочку від мобілізації без візиту до ТЦК.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…