Розсилка повісток поштою в Україні має на меті оперативно розшукати військовозобов’язаних. Окрім того, у такий спосіб можна знайти громадянина, який не працює, і в інший спосіб його викликати до ТЦК неможливо. Тобто, надсилання повісток поштою, це, скоріше, спосіб знайти військовозобов’язаного в Україні.
Про це заявив речник Полтавського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Роман Істомін, пише “Телеграф”. Він розповів, що у регіоні мобілізація та оповіщення проводяться згідно з планом, без надзвичайних ситуацій.
Згідно з його словами, територіальні центри комплектування працюють у звичному режимі, хоча методи оповіщення та мобілізації змінюються. В окремих випадках оптимізуються процеси, такі як оповіщення або прийом громадян.
Він додав, що громадяни, які оновили свої дані, отримують повістки на адресу, яку вони вказали під час оновлення, а ті, хто не оновив дані, отримують повістки за адресою реєстрації. Інформація про місце реєстрації отримується з бази даних “Оберіг”, що синхронізується з різними реєстрами.
“Повістка поштою — це якраз більше для розшуку громадян — для оперативності, для залучення меншої кількості особового складу”, – заявив він.
Окрім того, повістки надсилають поштою, “щоб викликати громадян, які не працюють, які не можна викликати, скажімо так, іншими засобами”. За словами Істоміна, повістка вважається врученою навіть у разі відмови від її отримання або якщо особа відсутня за місцем реєстрації. Це визначено у постанові № 560.
Речник також пояснив, що розсилка повісток поштою є стандартною процедурою для всіх військовозобов’язаних, незалежно від того, чи оновили вони свої дані. Повістки можуть бути як для проходження медичної комісії, так і для вирушення до навчальних центрів, якщо всі дані уточнені та особа не має відстрочки.
Кількість повісток визначається залежно від потреби в комплектуванні, і їх не надсилають всім одночасно. Вона також може залежати від вимог, наприклад, віку для певних підрозділів.
В Україні розпочали розсилати повістки поштою. Першими отримають документи в такий спосіб військовозобов’язані та резервісти у Волинській області. Повістки надсилають рекомендованими листами від територіальних центрів комплектування (ТЦК) на адреси реєстрації та місця проживання громадян.
Речниця міського ТЦК Уляна Кравчук також нагадала, що згідно з новими правилами, повістки вважаються врученою навіть без підпису про отримання. Вона додала, що ця процедура має на меті оновлення військово-облікових даних, що є важливим етапом в забезпеченні своєчасного та точного оповіщення резервістів та військовозобов’язаних.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, скільки часу дадуть українцям для явки до ТЦК після відправки повістки поштою. Також Інформатор писав, як українцям за кордоном оновити дані та отримати відстрочку від мобілізації без візиту до ТЦК.
Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…
Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…
Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…
У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…
У суботу, 18 січня, правоохоронці повідомили чинному народному депутату України про підозру в організації незаконного…
Громадяни України можуть бути затримані терміном від трьох годин, якщо буде встановлено, що вони порушили…