В Україні скоріш за все з’являться тисячі відеокамер, які будуть здатні ідентифікувати громадян, а уповноважені органи, своєю чергою, отримають інформацію про фактичне місцеперебування тієї чи іншої особи.
Такий законопроєкт (№11031, проєкт Закону про єдину систему відеомоніторингу стану публічної безпеки) був зареєстрований ще в лютому цього року, але днями про нього висловився очільник МВС Ігор Клименко на зустрічі з членами комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності.
“На прикладі роботи Ситуаційного центру МВС України було продемонстровано практичні можливості системи відеомоніторингу для підтримання правопорядку, попередження та реагування на адміністративні й кримінальні правопорушення. Міністр наголосив на важливості ухвалення законопроєкту № 11031 і продовження конструктивної співпраці з профільним парламентським комітетом”, – повідомила днями Національна поліція України на своїй сторінці у Facebook.
Своєю чергою, у законопроєкті один з пунктів статті 10 прописаний так: “з метою отримання інформації для ідентифікації об’єктів, зафіксованих у системах відеомоніторингу стану публічної безпеки, система відеомоніторингу стану публічної безпеки центрального рівня здійснює електронну інформаційну взаємодію з Єдиним державним демографічним реєстром, Єдиною системою біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства, Єдиним державним реєстром транспортних засобів, Державним реєстром фізичних осіб – платників податків”.
Що це все означає для мільйонів українців – про ц евисловив свою думку адвокат Роман Сімутін.
“Йдеться про ідентифікацію осіб по обличчю. Це такий аналог, як в Китаї, коли система розпізнавала навіть осіб в масках під час пандемії COVID. Це фактично контроль за пересуванням людей. Можливо, його впровадять. Але, щоб це зробити – для цього потрібні колосальні кошти, тому як йдеться про камери, які будуть ідентифікувати людину. Їх будуть розміщувати в багатолюдних місцях. На мій погляд, це більше пов’язано з ТЦК та обміном даних. Фактично робот буде з’ясовувати, де перебуває певна особа. Тобто ТЦК може подати до поліції перелік осіб, які не ідентифіковані”, – каже Сімутін.
При цьому він додає, що завдяки цьому нововведенню може бути спрощений розшук злочинців.
“Тобто це пов’язано не тільки з ТЦК. Це аналог тотального контролю, ми наближаємось до цього”, – припускає адвокат.
Резюмуючи, він каже, що у будь-якої оцифрованої системи є ризик витоку даних.
Фахівці Міланського політехнічного університету виявили численні підземні ходи, розташовані під замком Сфорца. Про це повідомляє університет на своєму…
Безпека на дорозі - це не тільки дотримання правил дорожнього руху, а й контроль над…
17 січня в активній області 3964 стався потужний сонячний спалах магнітудою M7.4. Він почався о 13:24 UTC…
Експерти автомобільної індустрії назвали найкращі новинки 2025 року. Ці автомобілі з досить великого списку дійсно найкращі…
Компанія Дональда Трампа завершує роботу над пакетом жорстких указів з питань імміграції. Очікується, що їх…
Заступник начальника РТЦК та СП Лариса Козак нещодавно на прес-конференції наголосила на важливості виконання повістки…