На святкуванні на честь однієї з головних вулиць Києва, яке відбулось 7 вересня, було багато музики. У день народження Андріївського узвозу тут виступали артисти Театру оперети, музиканти Київського муніципального духового оркестру, дитячі колективи. Але якщо хода дитячих духових оркестрів просто пройшла повз Андріївської церкви, то вокально-хореографічному ансамблю «Зернятко» не пощастило.
Діти виступали на вулиці біля зачинених воріт храму, який вже декілька років здебільшого працює як музей. Богослужіння тут проводяться лише на свята та щонеділі. І саме місце їхнього виступу викликало обурення серед багатьох вірян після того, як відео з виконанням усім знайомої пісеньки “Черепаха-аха-аха” на вірш відомої української поетеси Ганни Чубач потрапило у соцмережі.
@me_and_meribel ♬ оригинальный звук – Meribel
Перелік глобальних претензій у бік дітей, педагогів та організаторів свята базувався передусім на тому, що церква – то святе місце, де можна виступати з будь-якими творами лише для славлення Господа. На крайній випадок – для співу про Богородицю чи патріотизм. Дісталося й костюмам, і занадто голосному співу, а найбільше – бідолашній Черепасі, яка, як ми пам’ятаємо, навчилася літати. На думку вірян, зміст пісні геть не відповідав “святій атмосфері” місця. Ось приблизний перелік тез від тих киян, кого образив виступ:
Аргументи тих, хто вступився і за дітей, і за черепаху, трохи інші. По-перше, ніде не вказано, що біля церков (а виступ таки мав місце за межами храму) не можна співати й веселитися. По-друге, в країнах Європи загальноприйнятими є подібні виступи – і зовні храмів, і навіть всередині. Зрештою, йдеться про щастя дітей, а вони є найціннішим надбанням.
Зазначимо, що голосів на підтримку дітей серед тисяч коментарів (на момент публікації під дописом на Facebook їх вже 6,6 тисячі) виявилося значно більше. Окремий розбрат викликала і тема війни: противники виступу вважають, що співати взагалі не на часі, а якщо і співати, то виключно сумне та патріотичне. Ті, хто захищає юних артистів, нагадують, що ці самі діти щоденно живуть під обстрілами, сплять у ванній чи на станції метро, і будь-яка можливість отримати позитивні емоції є для них зараз справжнім зціленням.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…