У школах розпочнеться експеримент: діти навчатимуться влітку

З початком війни навчальний рік – це ціле випробування на міцність для школярів та їхніх батьків. І з кожним роком ситуація змінюється ще більше. Наприклад, у деяких регіонах України початок навчального року може бути зрушений на цілий місяць, що призведе до відсутності осінніх та весняних канікул для школярів. Натомість, взимку діти відпочиватимуть довше.

Докладніше про те, що діти навчатимуться влітку, інформує Обозреватель.

У деяких регіонах України вже почали запроваджувати подібні зміни. Так, першим містом, де стартував цей експеримент, став Новодністровськ Чернівецької області. Тут свято першого дзвоника заплановане на 19 серпня, а перший семестр 2024/2025 навчального року завершиться 29 листопада. Другий семестр розпочнеться 3 лютого та закінчиться 6 червня, а зимові канікули триватимуть весь грудень та січень. Проте, для дітей є й неприємний бік медалі: восени та навесні шкільних канікул більше не буде.

Місцева влада ухвалила це рішення через критичний стан енергосистеми. Утім, у Новодністровську, де знаходиться Дністровська ГЕС, ситуація з енергопостачанням відносно стабільна.

Такі зміни можуть торкнутися і шкіл Івано-Франківська. Мер міста Руслан Марцінків вже заявив, що перший дзвінок може бути перенесений на 15 чи навіть на 1 серпня. Львівський міський штаб з підготовки до зими рекомендував розпочати навчальний рік на два тижні раніше від звичайного – з 19 серпня. Ця рекомендація була підтримана мерією Львова, але викликала незгоду низки чиновників та українців. Деякі чиновники вважають, що у разі відключення електропостачання в будинках українців буде темно і холодно, і діти, які перебуватимуть на тривалих зимових канікулах удома одні, поки батьки будуть на роботах, без нагляду мами та тата. Також “урізати” літо дітям досить погано, адже це час для відпочинку, свіжого повітря та ігор на природі.

Проєкт постанови, який здатний змінити терміни навчального року та канікул, уже погоджено у Мінфіні, Міністерстві цифрової трансформації та Мінекономіки. Наразі документ перебуває на правовій експертизі у Міністерстві юстиції та Національному агентстві щодо запобігання корупції.

Ольга Степанова

Recent Posts

Померла “найстаріша кішка світу”: скільки їй було років (фото)

Розі пішла з життя в коридорі квартири в Норвічі, Велика Британія, поруч із 73-річною власницею…

2 хв. ago

Як вибрати енергоефективний газовий котел: корисні поради

З наближенням опалювального сезону в Україні важливо подбати про те, щоб ваше житло було забезпечене надійним джерелом…

11 хв. ago

У Білгороді ліквідовано російського пропагандиста (відео)

У Білгороді 15 вересня зламали череп кремлівському пропагандисту Олександру Коробову на прізвисько Краб. Він помер…

19 хв. ago

Чоловік зіткнувся з ведмедем, залізши до його лігва: чим це закінчилося (відео)

Сербський блогер зняв на відео момент, коли він зіткнувся з ведмедем, залізши в його лігво.…

30 хв. ago

Що загрожує чоловікам за незаконний перетин кордону під час війни

В умовах воєнного стану в Україні військовозобов'язаним чоловікам віком від 18 до 60 років заборонено виїжджати…

38 хв. ago

У Bloomberg оцінили можливість громадянських заворушень у 20 найбільших економіках світу

США поступаються лише Туреччині та Росії серед 20 найбільших економік світу, які, ймовірно, зазнають насильницьких…

46 хв. ago