В Україні триває загальна мобілізація і військовозобов’язані можуть стикатися з різними ситуаціями під час перевірки їхніх документів представниками ТЦК. Одним із таких випадків є вилучення військово-облікового документа.
Юрист Андрій Топчій розповів, як діяти у такій ситуації, аби уникнути проблем.
Згідно з Положенням “Про військово-лікарську експертизу”, якщо вас визнали непридатним до служби, ваше рішення повинно бути затверджено регіональною військово-лікарською комісією. Тому ваші документи відправляються на затвердження.
Як діяти, якщо забрали військовий квиток
Отримайте електронний військовий квиток. Ви можете зробити це через ЦНАП (Центр надання адміністративних послуг) або додаток «Резерв+». Ця електронна версія має таку ж юридичну силу, як і паперовий документ. Для цього не потрібно кудись ходити — все можна зробити онлайн.
Перевірте інформацію в електронному документі. У вашому новому електронному військовому квитку може вже бути вказано, що ви пройшли військово-лікарську комісію (ВЛК). Якщо цієї інформації немає, не хвилюйтеся.
Напишіть запит до ТЦК. Якщо у вашому електронному документі немає потрібної інформації, напишіть офіційний запит до територіального центру комплектування (ТЦК). У запиті попросіть повідомити вам, на якому етапі знаходиться ваша справа і підтвердити, що ви пройшли ВЛК. Це підтвердження буде доказом того, що ви дійсно пройшли комісію і чекаєте на затвердження рішення.
Міністерство оборони України нагадує, що цифрова копія військового квитка має таку ж силу, як і паперова. Ви можете отримати її через додаток «Резерв+» всього за кілька кліків. Це зручно і швидко, особливо у воєнний час.
Тож, якщо у вас забрали військовий квиток, скористайтеся електронними технологіями для швидкого отримання його копії. Не соромтеся звертатися до ТЦК з письмовими запитами, щоб захистити свої права.
Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…
У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…
Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…
Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…
Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…
З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…