Українцям загрожують штрафи та в’язниця за спалювання трави та листя

Українцям нагадали про наслідки і штрафи за популярне порушення – спалювання сухої трави та листя.

Ппро це повідомляє Мінприроди.

Навесні в Україні нерідко люди підпалюють суху траву та опале листя. Це дуже небезпечна практика, яка завдає шкоди природі та може негативно вплинути на здоров’я населення. Варто знати, що такі дії суперечать закону і можуть бути покарані значними грошовими штрафами або навіть притягненням до кримінальної відповідальності. Необхідно розуміти, що подібні підпали можуть призвести до серйозних лих, тому кожен житель країни повинен дбати про збереження довкілля та добробут інших людей.

Міністерство природи також наголошує, що спалювання рослинності має набагато серйозніші наслідки, ніж може здаватися. Окрім забруднення атмосфери, такі дії суттєво пошкоджують родючий шар ґрунту, який необхідний для нормального розвитку рослин. Повне відновлення ґрунту після такого впливу займає від 5 до 6 років. Більше того, випалювання трави збільшує ризик промерзання ґрунту, що значно погіршує його якість.

Підпал трави / Фото: PixabayПідпал трави / Фото: Pixabay
Підпал трави / Фото: Pixabay

Особливо тривожним є той факт, що під час таких пожеж гинуть різні представники фауни – тварини, плазуни, земноводні, а також молоді особини зайців і їжаків, які не встигають врятуватися від вогню.

Мінприроди особливо застерігає про небезпеку для здоров’я людини: коли люди вдихають дим від палаючої рослинності, у їхній організм потрапляють надзвичайно шкідливі речовини – важкі метали, діоксини, бензопірени, оксиди азоту та інші канцерогени, здатні викликати серйозні захворювання.

В Україні діють суворі законодавчі заходи проти спалювання сухої рослинності. За такі дії передбачені значні штрафи – від 3 060 до 6 120 гривень. Якщо така діяльність здійснюється на територіях природно-заповідного фонду, санкції стають ще суворішими: штрафи зростають до 6 120-12 240 гривень для громадян і до 21 420-30 600 гривень для посадових осіб. В особливо тяжких випадках, коли внаслідок пожежі загинули люди, порушники можуть отримати реальний тюремний строк від 2 до 5 років.

Міністерство закликає: “Не спалюйте суху траву – не вбивайте життя!” Відомство також просить громадян не залишатися байдужими, якщо вони стали свідками підпалу. Рекомендується фіксувати порушення на фото та відео, викликати ДСНС і поліцію за номерами 101 і 102 відповідно. Важливо також спробувати зупинити порушників і пояснити їм, які серйозні наслідки можуть мати їхні дії.

Коломієць Надія

Recent Posts

В Україні курсантам підвищили стипендії

Українські курсанти з 1 травня отримуватимуть підвищені стипендії - відповідна постанова вже прийнята. Про це…

3 хв. ago

Польща планує збільшити чисельність свого військового контингенту в Латвії

Польський віцепрем’єр, міністр національної оборони Владислав Косіняк-Камиш у Латвії заявив про плани збільшити чисельність польського…

6 хв. ago

У Харкові зросла кількість постраждалих після обстрілу

До 82 людей збільшилася кількість постраждалих у Харкові. Із них - шестеро дітей, повідомили в ДСНС 18…

8 хв. ago

Bloomberg: Польщі потрібна «ядерна парасолька» і Франції, і США

Польща підтримує ідею доступу до французької «ядерної парасольки» для захисту від потенційної російської загрози. Таку…

23 хв. ago

Китай просуває ідею “азійської сім’ї” для протистояння тиску США

Лідер Китаю Сі Цзіньпін під час свого дипломатичного турне країнами Південно-Східної Азії активно пропагує концепцію…

36 хв. ago

WSJ: У Трампа з’явився привід для суперництва з Путіним

Новина про те, що Росія прагне розмістити свої літаки в Індонезії, хоч і пізніше була…

46 хв. ago