Нас дурили роками: експерт розбив міф про необхідність високих тарифів на комуналку

Українців заспокоїли з приводу популярного переконання, що підвищення комунальних тарифів є нібито необхідною умовою для модернізації та розвитку інфраструктури в Україні.

Про це стало відомо завдяки коментарям експерта з комунальних питань Олега Попенка, які він дав у розмові з редактором порталу “Хвиля” Юрієм Романенком.

Експерт навів переконливі аргументи проти цієї концепції, назвавши її “абсолютно необґрунтованою”.

Рахунки за комуналку. Фото: скрін youtube

“Нас роками переконували, що високий тариф урятує галузь. Це повна неправда. Немає такого в жодній цивілізованій країні”, – заявив Попенко.

За словами експерта, міф про необхідність високих тарифів було створено для виправдання непопулярних рішень та перекладання фінансового навантаження на населення.

“Я розкопав, що у Швейцарії, в одному з кантонів, де одні з найвищих заробітних плат, вартість електроенергії дешевша, ніж в Україні. Дешевша в кантоні у Швейцарії, де зарплата 4500 євро на місяць”, – зазначив він, наголошуючи на абсурдності ситуації в Україні.

Попенко також звернув увагу на приклад Польщі, де реформи комунального сектору проводилися інакше, ніж пропонувалося в Україні.

Оплата комуналки. Фото: скрін youtube

“У 2014 році до нас приїхали поляки і почали говорити, що ви повинні підняти комунальні тарифи, тому що це європейський шлях. Немає такого! Берете польську платіжку та дивіться її співвідношення до заробітної плати. Ніколи там не було тарифів, які становили б 40-50% від заробітної плати українців”, – наголосив.

Експерт також зазначив, що успішний розвиток інфраструктури в країнах Східної Європи став можливим завдяки масштабним інвестиціям, а не підвищенню тарифів. Польща отримала близько 120 мільярдів євро від Європейського Союзу для модернізації своєї інфраструктури.

“Усі ці мантри з 2014 року про те, що ми піднімемо тарифи та відновимо інфраструктуру – це абсолютна маячня. Польща відновлювала інфраструктуру за рахунок величезних грошей, які їм дали США та Євросоюз на відновлення водоканалів, теплокомуненерго, житлового фонду – близько 160 мільярдів доларів”, – заявив Поп.

В Україні ж, на думку експерта, ситуація розвивається у протилежному напрямку. Замість інвестицій у модернізацію інфраструктури відбувається її подальша деградація, а підвищення тарифів призводить лише до зубожіння населення.

Олег Попенко, скріншот: YouTube

“Якщо ми платимо зараз 7 гривень 96 копійок за газ, то ринкова вартість газу становить 32 гривні. Вартість електроенергії в Україні – 4 гривні 32 копійки, а ринкова вартість доходить до 10 з половиною і навіть до 11 гривень. Це призведе до повного зубожіння населення України”, – попередить.

Експерт наголосив, що без істотних зовнішніх інвестицій у комунальну сферу України неможливо очікувати її модернізацію лише за рахунок підвищення тарифів. За його оцінками, для відновлення роботи водоканалів потрібно від 9 до 14 мільярдів доларів, для теплокомуненерго – від 180 до 200 мільярдів доларів, а для відновлення житлового фонду – близько 100 мільярдів доларів.

“Таких грошей, в принципі, немає. І досвід показує, що за рахунок тарифів їх не зібрати”, – резюмував Попенко.

Коломієць Надія

Recent Posts

У Греції росте легендарне оливкове дерево, яке ще бачило імперію Олександра Македонського

В серці острова Крит (Греція) росте легендарне оливкове дерево Вувес. Впродовж тисячоліть це дерево спостерігало…

10 хв. ago

Правила для українців змінили: як можна отримати пенсію за кордоном та в окупації

В Україні оновили правила отримання пенсій та страхових виплат для окремих категорій громадян. Які зміни…

19 хв. ago

Копчена по 1000 грн, а “голландська” – 580: магазини різко змінили цінники сиру, ковбаси та хліба

Для всіх наших дорогих і шановних читачів, які під час походу в магазин або на…

27 хв. ago

Шквали, зливи і аномальна спека: весна та літо здивують погодою

Літня погода в Україні може прийти раніше, ніж зазвичай, а стійке тепло прогнозується вже в…

34 хв. ago

Рейтинг найнадійніших бюджетних авто

Надійність є дуже важливим критерієм при виборі нового автомобіля, особливо для водіїв з дуже обмеженим…

43 хв. ago

Зняття з розшуку ТЦК: що змінилося цього року

В Україні триває загальна мобілізація та оголошено воєнний стан.  Чоловіки призовного віку в цей час отримують повістки…

52 хв. ago