Щороку українці два рази на рік переводять стрілки годинника – на зимовий та літній час. Але останнім часом обговорюється питання щодо доцільності такої практики. Так, 29 жовтня ми перейшли на зимовий час, а вже 31 березня переходитиме на літній час.
Про це пише видання Тop.todaу. У матеріалі зазначається, що майже у 80 країнах світу заведено переводити годинник на зимовий та літній час. В Україні це правило запроваджено постановою Кабінету міністрів від 13 травня 1996 року “Про порядок обчислення часу на території України”.
Але деякі дослідження показують, що така практика не зовсім виправдана. До того ж вона негативно позначається на здоров’ї людей, чиї біоритми збиваються через зміну часу.
Тому ще 2020 року до Верховної Ради України внесли законопроєкт, який пропонує скасувати переведення годинників та встановити стандартний час. Пізніше його відправили на доопрацювання, але він досі залишається на розгляді.
У зв’язку з цим українці продовжують переходити на зимовий та літній час. Перехід на літній час 2024 року відбудеться в ніч проти 31 березня о 03:00. Стрілки годинника треба буде перевести на одну годину вперед (тобто з 03:00 до 04:00). У результаті вийде, що спати будемо на одну годину менше, ніж зараз, а день стане на одну годину довшим.
Зима — це той період року, коли ми всі разом вирішуємо, що виглядати як персонаж…
Синоптик Наталія Діденко розповіла, яка погода буде в Україні у п'ятницю, 22 листопада. Як передає "Хвиля", про це…
На Курахівському напрямку російські окупанти намагаються влаштували відразу два котли для ЗСУ. Росіяни вже окупували…
Якщо ви думали, що Париж — це лише романтика, вино і круасани, то злочинці, озброєні…
Картопля - одна з найпопулярніших і універсальних овочів. Він доступний, недорогий і багатий на поживні…
Небо знову вирішило внести свої корективи в наші буденні турботи. На цьому тижні Сонце підкидає…