В Україні триває мобілізація, і призивають не тільки військових, а й тих, хто раніше не служив.
За законом, під час воєнного стану мобілізації підлягають чоловіки віком 18-60 років, але є нюанси, пише Данил Гончаренко.
Якщо людина не проходила строкову службу або військову кафедру, вона входить до так званого громадського резерву. В разі загальної мобілізації таких осіб можуть залучати до ЗСУ, Нацгвардії та інших військових формувань, але тільки за умови, що вони визнані придатними до служби.
Є важливий момент тих, хто не має досвіду служби, можуть мобілізувати лише після 25 років. Натомість ті, хто служив строкову або пройшов військову кафедру, можуть бути призвані вже з 18 років.
Що чекає на тих, хто не служив?
Людей без досвіду не кидають одразу на фронт – спочатку вони проходять навчання у спеціальних центрах. Новобранців навчають поводитися зі зброєю, працювати в команді та діяти в бойових умовах. Тільки після цього вони можуть потрапити до підрозділів.
Втім, бували випадки, коли мобілізованих без підготовки намагалися одразу відправити в зону бойових дій. У таких ситуаціях варто спокійно відстоювати свої права, звертатися до юристів та подавати звернення в офіційні інстанції.
Хто може отримати відстрочку?
Закон передбачає звільнення від мобілізації для деяких категорій.
Відстрочку можуть отримати:
Мер міста Майнот, штат Північна Дакота, США, подав у відставку після того, як надіслав вульгарне відео, на якому він…
У Європейському союзі прогули в школі можуть призвести до серйозних наслідків як для учнів, так…
Українців попередили, як можуть обманювати на касах магазинів. Про це йдеться у матеріалі ТСН. Люди поділяються на дві…
Українцям встановили практично недосяжні умови для отримання гідної пенсії, якої вистачатиме для більш-менш комфортної старості.…
Починаючи з 2025 року, індивідуальні підприємці (ФОП) знову будуть зобов'язані сплачувати єдиний соціальний внесок (ЕСВ).…
В Україні поліція почала моніторити чати об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Офіцери підключаються до груп…