Верховна Рада ухвалила в першому читанні новий законопроєкт про мобілізацію, який передбачає низку обмежень для ухилянтів. Як з’ясувалось, у ньому передбачено три види обмежень. Вони застосовуватимуться тільки за рішенням суду.
Про це пишуть Факти.
Що і як обмежуватимуть, розповів юрист гарячої лінії Асоціації правників України з питань, пов’язаних із воєнною агресією, її наслідками та воєнним станом, Владислав Зайцев.
Отже, у законопроєкті передбачено три основні види обмежень:
Зокрема, закон передбачає такі дії, які вони мають виконати:
Згідно з чинним законом про мобілізацію, рішення про обмеження можуть прийняти в ТЦК. Тепер же в обов’язковому порядку питання про обмеження і стягнення, з подачі ТЦК, має розглядатися в суді.
Якщо людина не виконує розпоряджень ТЦК, то їй мають звідти надіслати листа з вимогою з’явитися в певне число. Якщо ж вона не з’являється, або лист, відправлений поштою, повернувся до ТЦК назад, тоді настає черга суду. Без дозволу суду людину не можуть затримувати і насильно куди-небудь доставляти.
За зверненням ТЦК суд розглядає справу та ухвалює рішення про обмеження для ухилянта. Причому таке рішення суду підлягає негайному виконанню.
Після того, як суд виніс рішення, воно надходить до Державної виконавчої служби. Там виконавець негайно приступає до виконання рішення суду.
Що стосується тимчасового обмеження виїзду за кордон, то тут, вочевидь, і говорити немає сенсу, оскільки сьогодні переважній більшості чоловіків виїзд за кордон і так заборонений.
А ось обмежити право на керування транспортним засобом цілком реально. Тут юрист підкреслює, що громадянина не позбавляють транспортного засобу, а просто забороняють ним користуватися.
“Жодних майнових обмежень не буде – тобто автомобіль не арештовуватимуть. Якщо ж людину спіймають за кермом, тоді настає окрема відповідальність”, – роз’яснив юрист.
Що стосується арешту рахунків ухилянта, то співвиконавець розсилає постанову про їхній арешт в усі банківські установи. І ті, в яких ухилянт має рахунки, мають негайно їх заблокувати. Щоправда, це стосується лише рахунків в українських банках. У закордонних фінустановах навряд чи рішення українського суду матиме силу.
“Не думаю, що у державних виконавців є доступ до реєстрів міжнародних фінансових установ. По-моєму, поки рано про це говорити, а зрозуміло буде, коли підуть певні судові процеси”, – припустив Владислав Зайцев.
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…
Президент Росії Володимир Путін заявив про успішне випробування ракети "Орешник" ("Кедр") - саме нею РФ вдарила…