На тлі війни в Україні триває мобілізація, і громадяни отримують повістки до військкоматів, зокрема, поштою. Відповідно до законодавства, такі повістки зобов’язують виконати певні обов’язки. У разі порушення передбачено відповідальність.
Зокрема, юристка Ангеліна Чіпець із юридичної компанії Justice роз’яснила, які наслідки можуть очікувати на громадян, які не забирають повістки з пошти.
За її словами, якщо чоловік на не забрав повістку із пошти, то на нього можуть накласти штраф за неявку за повісткою відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Окрім того, також передбачена кримінальна відповідальність за систематичне ухилення від виконання обов’язків, пов’язаних із мобілізацією, що може передбачати позбавлення волі.
Окрім того, додала юрист, можливе також примусове залучення до служби, якщо громадянин не з’явився за повісткою.
Чіпець уточнила, що кримінальна справа може бути порушена навіть тоді, коли людина не підписувала повістку. Це можливо, якщо буде доведено, що громадянин свідомо ухилявся від її отримання та явки до військкомату.
Юристка наголосила, що повістка вважається доставленою, якщо її помістили у поштову скриньку, навіть якщо адресат її не забрав.
Британське видання The Economist визначило п'ятірку найкращих країн за підсумками 2024 року. «Перемагає у рейтингу не найбагатше чи…
Українцям пояснили, чому пенсіонерам важливо повідомляти про працевлаштування або звільнення. Про це йдеться в Законі України "Про загальнообов’язкове…
Новорічні свята — час, коли ми прагнемо порадувати близьких та друзів особливими подарунками. У 2024…
В Україні продаж піротехнічних виробів залишається суворо забороненим під час війни, що триває, і жодних…
Військовий квиток з відміткою про зняття з обліку як документ засвідчує виключно питання військового обліку…
В Україні все більше випадків, коли батьки намагаються вивезти за кордон дітей-хлопців, яким менше 18…