На тлі війни в Україні триває мобілізація, і громадяни отримують повістки до військкоматів, зокрема, поштою. Відповідно до законодавства, такі повістки зобов’язують виконати певні обов’язки. У разі порушення передбачено відповідальність.
Зокрема, юристка Ангеліна Чіпець із юридичної компанії Justice роз’яснила, які наслідки можуть очікувати на громадян, які не забирають повістки з пошти.
За її словами, якщо чоловік на не забрав повістку із пошти, то на нього можуть накласти штраф за неявку за повісткою відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Окрім того, також передбачена кримінальна відповідальність за систематичне ухилення від виконання обов’язків, пов’язаних із мобілізацією, що може передбачати позбавлення волі.
Окрім того, додала юрист, можливе також примусове залучення до служби, якщо громадянин не з’явився за повісткою.
Чіпець уточнила, що кримінальна справа може бути порушена навіть тоді, коли людина не підписувала повістку. Це можливо, якщо буде доведено, що громадянин свідомо ухилявся від її отримання та явки до військкомату.
Юристка наголосила, що повістка вважається доставленою, якщо її помістили у поштову скриньку, навіть якщо адресат її не забрав.
Суглоби – це складні структури, які дозволяють нам рухатися. З віком вони зношуються, що може…
В Україні напередодні Великодня з’явився неоднозначний кулінарний експеримент — паски з додаванням канабісу. Однак така інновація викликала різку критику з боку…
Українці, які підлягають призову на військову службу, які офіційно залишили країну до повномасштабної війни, тепер…
Глава української держави Володимир Зеленський підписав закони щодо продовження військового стану та мобілізації. Вони діятимуть…
Українцям показали, як відрізняються ціни на курячі яйця в супермаркетах і на ринках перед Великоднем. Про…
Українці, які отримують державну допомогу, таку як пенсії, субсидії чи інші соціальні виплати, зобов'язані оперативно…