Під час мобілізації в Україні чоловіки від 18 до 60 років зобов’язані повідомляти територіальні центри комплектування (ТЦК) про зміни у своєму сімейному стані, адресі, роботі чи інших даних. Закон передбачає, що такі відомості потрібно надати протягом семи днів.
Зокрема, повідомляти слід про:
Це можна зробити особисто, через ЦНАП або за допомогою інформаційних систем, пише РБК-Україна.
Що загрожує за порушення?
Якщо дані не оновлені вчасно, стаття 210 Кодексу про адміністративні правопорушення передбачає штрафи. Однак вони застосовуються лише у випадках, коли інформацію неможливо отримати через державні реєстри чи бази даних. Наприклад, якщо роботодавець повідомляє про прийняття на роботу до податкових органів, і ці дані доступні державним службам, штраф навряд чи буде накладений.
Найбільше проблем виникає зі станом здоров’я, адже в Україні немає узагальненої бази таких даних. Якщо у вас тимчасові проблеми зі здоров’ям, як-от перелом, і ви не повідомили про це, це може вважатися порушенням. Так само немає реєстрів номерів телефонів або електронних адрес, тому відмінності у даних теж можуть спричинити претензії.
Уявляєте собі, виходите ви зранку на роботу, а тут – бац! – проїзд в автобусі…
Близько 55% американців схвалюють, як обраний президент США Дональд Трамп справляється з перехідним періодом, очікують від нього «хорошої роботи»…
В Україні триває загальна мобілізація і оголошено воєнний стан. В цей час, як і у мирні часи,…
У компанії ДТЕК пояснили, чому на заході України може різнитися ситуація з електропостачанням. Там повідомили, що цілісність електромереж так само важлива,…
На початку 2025 року стартує пілотний проєкт, який має допомогти повернути українців з-за кордону. Про…
Контролювати агресію стає надзвичайно важко, коли емоції беруть верх і виникає бажання трощити меблі, жбурляти…