Щоб не одягли кайданки: у ТЦК розповіли, як змінити свій статус та не потрапити в розшук

У військкоматі розповіли, як військовозобов’язані можуть оновити свої дані, уникнути розшуку, та які наслідки загрожують тим, хто ігнорує свої обов’язки.

За словами начальника сектору оборонно-мобілізаційної роботи Сумського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Сергія Монукала, більшість військовозобов’язаних вже оновили свої дані, оскільки працюють або навчаються, а їхня інформація автоматично інтегрується з різних джерел. Проте близько 10-15% військовозобов’язаних все ще це не зробили, в тому числі ті, хто перебуває за кордоном чи має обмежену придатність, зауважив він в інтервʼю “Суспільному“. 

Більшість із тих, хто не оновив дані, зазвичай, безробітні. Частина порушників вже перебуває у розшуку.

“Є люди, які не оновили свої дані. Для їх оповіщення надсилаються повістки, щоб з’ясувати їхній статус. Повістки приходять автоматично. Якщо брати загальну кількість військовозобов’язаних, то переважна більшість оновила свої дані. Це пояснюється тим, що більшість людей працюють або навчаються, а їхня інформація з різних джерел використовується автоматично”, – сказав  військовий.

Найпростіший спосіб змінити свій статус і уникнути розшуку — звернутися до територіального центру комплектування. Проте, за словами Монукала, багато людей уникають цього через страх або хибне уявлення про ТЦК як каральну структуру:

“Бояться навіть самої абревіатури “ТЦК”. Чому склалося враження, що ТЦК лякає, наче це якась каральна структура…”.

Монукало зазначив, що значна частина тих, хто ухиляється від контакту з ТЦК, насправді має право на відстрочку. Це, наприклад, студенти, багатодітні батьки, члени сімей загиблих військовослужбовців тощо. Однак через дезінформацію або психологічні бар’єри вони не йдуть до ТЦК, що лише ускладнює їхню ситуацію.

Якщо ж особа оголошена в розшук, поліція може здійснити її адміністративне затримання. Це передбачає примусове доставлення до ТЦК, у тому числі із застосуванням фізичної сили та кайданків. Після цього складається протокол про адміністративне правопорушення, що може включати порушення правил військового обліку чи недотримання закону про мобілізацію.

Штраф за такі порушення – від 17 тисяч гривень. У разі несплати матеріали передають до виконавчої служби, згодом можуть бути заблоковані банківські рахунки та арештовано майно, щоб з боржника стягнули штраф у судовому порядку.

Монукало наголосив, що участь у мобілізації — це не лише вимога закону, але й захист родин та держави. Оновлення даних і виконання мобілізаційних розпоряджень є обов’язком кожного громадянина. Він також закликав пам’ятати, що права військовозобов’язаних завжди супроводжуються обов’язками.

Романчук Микола

Recent Posts

Що може розказати про характер людини час її народження

Дата народження впливає на характер людини, адже саме за цією інформацією астрологи складають гороскопи. Щоб…

10 хв. ago

Хто не встигне – може бути мобілізований: кому потрібно подати документи до ТЦК у лютому

Деяким військовозобов'язаним доведеться оновлювати свою відстрочку від мобілізації у лютому. В іншому випадку їх можуть…

19 хв. ago

Як виглядають наймодніші чоботи на весну 2025 року: стилістка показала ідеї модних образів

Чоботи в жокейському стилі - це елегантне і зручне взуття, яке стає справжнім модним акцентом…

27 хв. ago

Путін піде на це лише в крайньому разі: що чекає на Україну

Вторгнення в Україну стало справою життя для російського правителя Володимира Путіна. Він хоче вичавити максимум…

34 хв. ago

Мобілізація в Україні 2025 — скільки годин мають право утримувати у ТЦК

В Україні військовозобов'язаних чоловіків, які порушили правила військового обліку, поліція має право затримати та доставити до…

43 хв. ago

Про ці “підводні камені” дарчої на квартиру знають одиниці: юрист озвучила головні

Кожна людина знає, що спадщина - завжди животрепетне питання, особливо якщо охочих отримати майно кілька. Існують різні…

52 хв. ago