Що може приховувати “Тисяча Зеленського”: мобілізація тих, хто ховається та доступ до секретів

Журналістка Катерина Котенкова розкрила нові інтригуючі подробиці про ініціативу президента Зеленського «тисяча гривень».

За її словами, ця програма не лише про фінансову допомогу, а й слугує механізмом заохочення українців, які проживають за кордоном, до повернення, виявлення осіб, які ухиляються від мобілізації, та отримання доступу до даних про транзакції громадян. Вона поділилася цими думками під час виступу на каналі «Знай.ua».

Котенкова послалася на заяви заступниці міністра економіки Надії Бігун, яка запевнила громадськість, що уряд не матиме прямого доступу до фінансових транзакцій громадян.

Однак Котенкова вказала на потенційні проблеми з процесом отримання так званої карти «Національний кешбек», яка необхідна для отримання виплати. Спочатку деякі банки, включно з ПриватБанком, вимагали від користувачів надання доступу до даних про свої транзакції для випуску картки.

Хоча зрештою було запроваджено можливість відкликання цього доступу, Котенкова стверджує, що на той час, коли користувачі відкличуть свою згоду, їхні дані вже буде зібрано та проаналізовано.

Журналістка також зазначила, що прем’єр-міністр Денис Шмигаль згадав, що одержувачі цієї фінансової допомоги в межах зимової програми виплат зрештою можуть бути зобов’язані повернути гроші.

Гроші

Це свідчить про те, що програма покликана стимулювати українців до повернення додому. Ба більше, Котенкова виділила коментарі депутатки Олени Шуляк-Смаглюк із партії «Слуга народу», яка припустила, що ініціатива спрямована на виявлення чоловіків, які ухиляються від військової служби.

За словами Шуляк-Смаглюк, багато хто з цих людей навмисно залишається поза увагою, не працюючи офіційно і не займаючись громадською діяльністю.

Котенкова дійшла висновку, що програма, мабуть, має кілька прихованих цілей. Крім надання короткострокової фінансової допомоги, вона функціонує як інструмент демографічного моніторингу і потенційно як засіб вирішення проблем мобілізації.

Спірний характер ініціативи викликав громадські дебати, у центрі яких опинилися побоювання з приводу конфіденційності даних і справедливості програми. У міру того, як політика продовжує реалізовуватися, її ширші наслідки залишаються предметом пильної уваги та обговорення.

Романчук Микола

Recent Posts

Трамп планує оголосити криптовалюту національним пріоритетом, – Bloomberg

Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…

6 хв. ago

Обшуки в ексведучого телеканалу Медведчука: деталі від СБУ

Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…

12 хв. ago

Студентів відрахують, навіть якщо відмінні знання: яку причину вигадали

В Україні затверджено нові правила щодо обов’язкової базової військової підготовки для студентів чоловічої статі. Відмова…

14 хв. ago

СБУ повідомила про підозру у державній зраді нардепу Новинському: деталі

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора народному депутату України VII-IX скликань Вадиму Новинському повідомлено про…

17 хв. ago

Попався навіть 50 Cent: на популярному острові туристів саджають за матюки

Один із мальовничих островів у Карибському морі дуже популярний серед туристів. Однак там не можна…

19 хв. ago

Держсекретар МВС часів Авакова отримав підозру у масштабній корупційній схемі

Антикорупційні органи повідомили про підозру колишньому держсекратарю МВС Олексію Тахтаю (на фото поряд з Аваковим).…

20 хв. ago