Директори шкіл тепер несуть чітку відповідальність за інформування поліції та служб у справах дітей про випадки булінгу чи жорстокого поводження з учнями. Такі зміни набули чинності у жовтні 2024 року, повідомила освітній омбудсмен Надія Лещик.
Раніше директори могли повідомляти про випадки булінгу усно, що нерідко створювало проблеми для подальшого розслідування і навіть унеможливлювало притягнення винних до відповідальності. Нині ж закон вимагає письмового звітування.
Нові правила зобов’язують директорів:
Такий порядок дозволяє задокументувати факт звернення та забезпечити оперативне реагування правоохоронних органів.
Освітній омбудсмен наголошує, що невиконання цих обов’язків карається штрафом у розмірі від 850 до 1700 гривень або виправними роботами до одного місяця.За словами Лещик, усні повідомлення часто ставали «слабкою ланкою» в процесі розгляду справ у суді. Невизначеність у формі повідомлення дозволяла уникати відповідальності, що підривало довіру до системи.
Освітній омбудсмен підсумовує: «Кожен випадок булінгу — це не просто порушення закону, а трагедія для дитини. Нові правила створюють умови для об’єктивного розгляду і недопущення замовчування таких ситуацій».
Деякі українці ризикують у рази переплачувати за природний газ, навіть за мінімального споживання. У якому…
На Дніпропетровщині суд засудив пенсіонера до трьох років позбавлення волі за ухилення від мобілізації. Амур-Нижньодніпровський…
Ідея міністра фінансів Сергія Марченка про розкриття банківської таємниці в Україні має низку загроз. Таке рішення може…
Військовозобов'язаному синові народного депутата Петра Порошенка Олексію, нібито загрожує штраф через неявку за військовим порядком.…
Україна без підтримки США та НАТО не зможе зберегти свою незалежність після нападу Росії. Таку думку висловила колишня…
На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…