Директори шкіл тепер несуть чітку відповідальність за інформування поліції та служб у справах дітей про випадки булінгу чи жорстокого поводження з учнями. Такі зміни набули чинності у жовтні 2024 року, повідомила освітній омбудсмен Надія Лещик.
Раніше директори могли повідомляти про випадки булінгу усно, що нерідко створювало проблеми для подальшого розслідування і навіть унеможливлювало притягнення винних до відповідальності. Нині ж закон вимагає письмового звітування.
Нові правила зобов’язують директорів:
Такий порядок дозволяє задокументувати факт звернення та забезпечити оперативне реагування правоохоронних органів.
Освітній омбудсмен наголошує, що невиконання цих обов’язків карається штрафом у розмірі від 850 до 1700 гривень або виправними роботами до одного місяця.За словами Лещик, усні повідомлення часто ставали «слабкою ланкою» в процесі розгляду справ у суді. Невизначеність у формі повідомлення дозволяла уникати відповідальності, що підривало довіру до системи.
Освітній омбудсмен підсумовує: «Кожен випадок булінгу — це не просто порушення закону, а трагедія для дитини. Нові правила створюють умови для об’єктивного розгляду і недопущення замовчування таких ситуацій».
Головне управління розвідки Міноборони України оприлюднило частковий перелік суден, які росіяни використовують для обходу санкцій Заходу. З ним…
Штрафи, накладені територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, не завжди є остаточними. Громадяни України мають…
Акціонер групи "ТАС" Сергій Тігіпко отримав дозвіл від Антимонопольного комітету України (АМКУ) на концентрацію шляхом…
Військово-повітряні сили Ізраїлю готуються до ударів по ядерних об'єктах Ірану після виведення з ладу протиповітряної…
На урочистій церемонії нагородження в Кремлі стався курйозний випадок, коли президент Росії Володимир Путін, роздаючи…
З березня 2025 року для українських біженців у Словаччині змінюються умови отримання грошової допомоги та…